حفظ خدمات ضروری سلامت؛ اولویت وزارت بهداشت در شرایط تحریم‌

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

 • علی اکبر حقدوست

  معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت تاکید کرد که در شرایط نامساعد اقتصادی، خدمات ضروری حوزه سلامت حفظ می‌شوند.

  دکتر علی اکبر حقدوست در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت‌های وزارت بهداشت در شرایط تحریم‌های اقتصادی، توضیح داد و گفت: اولین و مهم‌ترین اولویت ما حفظ ارائه خدمات ضروری است، حتی اگر به قیمت گران‌تر شدن مختصر آنها باشد. هدف اصلی ما در این اولویت‌بندی این است که بیماری‌های حاد، اورژانسی، گروه‌های پرخطرتر و آسیب‌پذیرتر با استفاده از تولیدات داخل کشور خدمت دریافت کنند و  کمترین مهاجرت از یک استان به استان دیگر برای بیمار ایجاد شود.

  وی افزود: همچنین داروها و مواد اولیه استراتژیک شناسایی شده‌اند و میزان ذخیره‌سازی آنها در حدی که امکان دارد، در حال انجام است؛ چراکه این مواد تاریخ مصرف دارند و افزون بر آن منابع مالی ما هم محدودیت دارد. همچنین تلاش کردیم بسیاری از این اقدامات توسط شرکت‌های دارویی انجام شود؛ یعنی این طور نباشد که در این شرایط سخت، ورود بیش از حد داشته باشیم و به این شکل به بخش خصوصی آسیب برسد؛ به همین دلیل ارتباط بسیار نزدیکی با شرکت‌های تجهیزاتی و دارویی در این زمینه داریم.

  معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت درباره چگونگی حفظ خدمات حوزه سلامت برای مردم، اظهار کرد: بسته به اینکه شرایط کشور چگونه پیش می‌رود، ما هم  خود را با آن منطبق می‌کنیم؛  اگر سیاست‌های انقباضی دولت برای حفظ منابع و اولویت‌ها سنگین شود، ما هم باید متناسب با آن، خدمات خود را کوچک کنیم.

  حقدوست تاکید کرد: می‌توانم قول دهم خدمت رسانی برای عمل‌ها و خدمات ضروری سلامت در سطح کشور انجام می‌شود و وزارت بهداشت و حوزه سلامت کمتر از سایر حوزه‌ها آسیب خواهد دید. اگر واقعا شرایط سنگین باشد، سعی می‌کنیم کارهای ضروری را انجام و مسائل کمتر ضروری، در اولویت‌های بعدی قرار گیرند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آیا بارداری فوایدی هم دارد؟ آیا آب چغندر می تواند اختلال نعوظ را درمان کند؟ عوارض جدی کمبود خواب بر سلامت بدن توقف آزمایش انسانی فناوری "کریسپر" در آمریکا افتتاح ۲ کلینیک در کرمانشاه و مرکز درمان بیماری ریوی با حضور وزیر بهداشت چه غذاهایی بخوریم تا لاغر شویم؟ راه‌اندازی کمپین «چاقی می‌کشد» در آذربایجان‌شرقی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.