نقش یک ترکیب گیاهی در مقابله با چاقی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

 • طب سنتی چین

  متخصصان علوم پزشکی در آلمان به خاصیت نوعی ترکیب‌ گیاهی در طب سنتی چین پی برده‌اند که در درمان چاقی موثر است.

  به گزارش ایسنا، متخصصان آلمانی در آزمایشات خود مشاهده کردند یک عنصر فعال گیاهی موسوم به «Celastrol» که در طب چینی کاربرد دارد می‌تواند به کاهش چشمگیر وزن و بهبود علائم دیابت در موش‌های چاق منجر شود.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترکیب «Celastrol» حسگرهای سیری را در مغز فعال کرده که نقش مهمی در کنترل وزن بدن بازی می‌کنند.

  متخصصان با بیان اینکه این ترکیب می‌تواند حساسیت هورمون لپتین را احیا و در نهایت حسگرهای سیری را فعال کند، اظهار داشتند: در موش‌هایی که این ترکیب را دریافت کرده بودند میزان مصرف مواد غذایی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته متخصصان نمی‌توان در مورد قطعی بودن تاثیرگذاری ترکیب «Celastrol» روی انسان اظهار نظر کرد اما هورمون لپتین در انسان و موش مشابه است و به همین دلیل می‌تواند به عنوان دارویی برای مقابله با چاقی مورد استفاده قرار گیرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تعیین تکلیف داروهای تک‌نسخه‌ای/ چرایی اختلال در "توزیع و عرضه" دارو امکان تولید و تجاری‌سازی پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در کشور تولید کرم آرایشی بهداشتی از روغن زالو ناقص‌الخلقه‌های لاکچری/احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز دلیل ریزش مو زیر دوش "ام.اس" ناتوان کننده نیست/با "شاد زیستن" آن را کنترل کنید ارائه آموزش‌های بهداشتی به حجاج/آماده‌سازی پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی و هوایی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.