استفاده ازشتاب‌دهنده‌ها برای مدل توسعه ستاد زیست‌فناوری/فناوری زیستی ترازاقتصادی راجابجا می‌کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

 • زیست فناوری

  دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: مدل توسعه‌ای که در ستاد توسعه زیست‌فناوری به دنبال آن هستیم، استفاده از شتاب‌دهنده‌ها است.

  به گزارش ایسنا، مصطفی قانعی با اشاره به توسعه شتاب‌دهنده‌ها در ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، بیان کرد: مدل توسعه‌ای که در ستاد توسعه زیست فناوری به دنبال آن هستیم، استفاده از شتاب دهنده‌ها است. دلیل این امر آن است که علیرغم سرمایه‌گذاری‌های کلانی که توسط دولت در بخش پژوهش انجام شده، اما نتیجه درخور توجهی حاصل نشده است.

  وی افزود: توجه به این موضوع نشان می‌دهد که باید توسعه و پژوهش از دل بخش خصوصی بیرون بیاید.

  معاونت علمی برای حل مشکل اتصال دانشگاه به صنعت شکل گرفته است

  قانعی با تاکید بر اینکه معاونت علمی برای حل مشکل اتصال دانشگاه به صنعت شکل گرفته است، گفت: معاونت علمی از ستادهای توسعه فناوری مختلفی تشکیل شده است و ستاد توسعه زیست فناوری، یکی از این ستادها است.

  بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، به گفته وی، ستاد توسعه زیست‌فناوری، قبل از تشکیل معاونت علمی نیز وجود داشته است. چرا که فناوری زیستی به عنوان فناوری شناخته شده است که می‌تواند تراز اقتصادی کشور را به کلی جابجا کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وزیر بهداشت: طبخ غذا از بیمارستان‌ها جمع شود نقش وسایل جراحی در انتقال پروتئین‌های عامل بیماری آلزایمر تاثیر روغن اسطوخودوس روی سلامت موها برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی برای پرستاران مناطق محروم بهترین غذاهای لاغر کننده ۲۶ هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه خواهیم کرد علت خارش پوست چیست؟ + درمان آن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.