رشد اعتیاد در زنان باردار آمریکایی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۹, ۱۳۹۷

 • مواد مخدر مصنوعی دارو

  طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا (CDC)، میزان اختلالِ مصرف موادمخدر در زنان باردار در سراسر ایالات متحده طی یک دوره ۱۵ ساله تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از چهار برابر شده است.

  به گزارش ایسنا، مصرف موادمخدر افیونی مانند هروئین یا مسکن‌های تجویزی در دوران بارداری، سلامت مادر و کودک را در معرض خطر قرار داده و می‌تواند منجر به تولد نوزاد مرده، زایمان زودرس، سندروم مرگ نوزاد پس از تولد و در برخی موارد مرگ مادر شود.

  داده‌های این مرکز نشان می‌دهد که اختلال مصرف موادمخدر در زنان باردار طی سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ افزایش ۳۳۳ درصدی داشته به طوری که از ۱.۵ مورد به ۶.۵ مورد در هر ۱۰۰۰ زایمان رسیده است.

  بیشترین میزان افزایش در ایالات مین، نیومکزیکو، ورمانت و کمترین میزان مربوط به ایالات کالیفرنیا و هاوایی بوده است.

  محققان بر این باورند که سیاست‌های مختلف ایالتی به این تفاوت‌ها دامن می‌زند و سیاست‌های سختگیرانه می‌تواند باعث شود زنان اعتیاد خود را مخفی کنند.

  همچنین می‌توان گفت معضل اعتیاد در آمریکا هم اکنون همه گیر شده است. در دهه ۶۰ میلادی بیش از ۸۰ درصد از افرادی که به برنامه‌های درمانی سوءمصرف موادمخدر می‌پیوستند، مردان شهری بودند که به هروئین اعتیاد داشتند اما تا سال ۲۰۱۰ این جمعیت را اغلب زنان و بیشتر از طبقه متوسط در مناطق روستایی تشکیل داده و بیش از ۹۰ درصد از آنها سفید پوست بوده‌اند.

  به گزارش سی‌ان‌ان، برای رسیدگی به معضل اعتیاد زنان باردار، ارائه درمان‌های موثر در دوران بارداری، تشویق زنان به مراقبت‌های اولیه در اسرع وقت، خدمات اجتماعی،‌ حمایت‌های روان درمانی و رفتاری، حمایت از کودکان و نوزادان پس از زایمان و برنامه‌های پیشگیرانه از اهمیت بالایی برخوردارند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  امید به درمان پارکینسون با داروی فشار خون نقش باکتری‌های روده در خطر ابتلا به ام‌اس وزیر بهداشت فرا رسیدن عید سعید فطر را به همتایان خود در کشورهای اسلامی تبریک گفت دانشگاه علوم پزشکی گیلان موفق به دریافت جایزه ملی مدیریت مالی شد افزایش ۵۰ درصدی ترکیبات ضد التهاب "بابونه"توسط محققان کشور درمان آسیب نخاعی با ورزش بیماری‌هایی که بیشتر برای زنان مرگ آور است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.