از شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تا دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳, ۱۳۹۷

 • بستهههه

  دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است، گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می‌کند، شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و تغییر مدل قاچاق مواد مخدر به تهران از جمله اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

  به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (سوم شهریور) ۴۲ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

  دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

  احمد محمدی فر – مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور- با اشاره به اینکه تحصیل برای دانش‌آموزان اتباع رایگان است، گفت: اگر مدرسه‌ای از خانواده اتباع شهریه گرفت و یا اقدامی فراتر از مصوبه هیات وزیران انجام داد، تخلف کرده است زیرا در مصوبه هیات دولت امکان تحصیل برای فرزندان مهاجران مشابه فرزندان ایرانی فراهم شده است.

  وی ادامه داد: حدود ۴۵۰ هزار دانش آموز اتباع در کشورزندگی می‌کنند که ۱۰۲ هزار نفر از آنها فرزندان خانواده‌هایی هستند که حضورشان در ایران غیرمجاز است اما در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مدارس ثبت نام شده‌اند.

  بررسی ابعاد پرونده املاک در شهرداری/ افزایش تعداد املاک واگذار شده به دیگران

  افشین حبیب زاده  – معاون نظارت شورای شهر تهران – از افزایش تعداد پرونده املاکی که بدون رعایت ضوابط حق بهره برداری از آنها به دیگران سپرده شده بود، خبر داد.

  وی در مورد آخرین وضعیت باز پس‌گیری املاک شهرداری تهران که حق بهره برداری از آن‌ها به افراد غیر سپرده شده است، گفت: شورای شهر تهران در مصوبه‌ای به شهرداری تهران ابلاغ کرد که در مورد املاکی که به دیگران واگذار کرده است گزارشی ارائه کند. این مسئله فارغ از موضوع پرونده‌ای است که تحت عنوان املاک نجومی معروف شده است.

  تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در گام‌های پایانی

  پس از دو برنامه قبلی شهر تهران که در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۳ تدوین شدند از آذرماه سال گذشته فرآیند تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران آغاز شده است و در شهریورماه سال ۱۳۹۷ مراحل پایانی را طی می‌کند و در نهایت در شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی و تصویب قرار گیرد تا اولویت‌بندی طرح‌ها و پروژه‌ها در یک افق ۵ ساله با توجه به راهبردهای منابع مالی، انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات مشخص شود.

  ساماندهی نوبت‌دهی در درمانگاه‌های تخصصی وزارت بهداشت /تسهیل فرایند اخذ نوبت مجدد

  علیرضا عسگری – مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت – از استقرار سامانه جامع وقت‌دهی الکترونیک در درمانگاه‌های تخصصی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای ساماندهی وضعیت پذیرش و نوبت‌دهی در درمانگاه‌های تخصصی انجام می‌شود.

  وی از اقدام وزارت بهداشت در راستای ساماندهی وضعیت وقت‌دهی و پذیرش درمانگاه‌های تخصصی وزارت بهداشت خبر داد و اظهارکرد: در راستای تکریم بیماران و مراجعان درمانگاه‌های تخصصی و به دنبال دستور وزیر بهداشت مبنی بر ساماندهی نوبت‌دهی‌ها در این مراکز، نسبت به این کار از طریق استقرار سامانه جامع وقت‌دهی در درمانگاه‌های وزارت بهداشت اقدام شد.

  گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می‌کند؟

  امیر شعبانی -عضو هیأت مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران- با اشاره به تاثیر افزایش گزارش فسادهای مالی در سال‌های اخیر بر آرامش جامعه تاکید کرد که  در کنار افزایش گزارش این فسادها، رشد فاصله طبقاتی و به ویژه نمایش مکرر آن‌ها در گردش بی‌سابقه اطلاعات در فضاهای مجازی، هم‌افزایی کم‌سابقه‌ای در برهم‌زدن آرامش جامعه داشته است.

  شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

  ثبت نام وام ضروری بازنشستگان که از اول شهریور شروع شده، تا آخر این ماه ادامه دارد و به ۴۰۰ هزار نفر تعلق می‌گیرد.

  صندوق بازنشستگی کشوری هرساله تسهیلاتی کم بهره و کوچک به بازنشستگان اعطا می‌کند. سال گذشته ۳۰۰ هزار بازنشسته، ۴ میلیون تومان وام ضروری دریافت کردند که امسال با رشد قابل قبولی همراه شده و  با در نظر گرفتن اعتبار  ۲۰۰۰ میلیارد تومانی، قرار است ۴۰۰ هزار بازنشسته، پنج میلیون تومان وام با کارمزد سالانه چهار درصد دریافت کنند.

  درمان رایگان مادران و کودکان معتاد / لزوم حمایت‌ ویژه از زنان در پاتوق‌ها

  حبیب الله مسعودی فرید – معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور- با اشاره به حمایت‌های این سازمان از مادران معتاد بهبود یافته و درمان رایگان آنان گفت: سال گذشته ۱۰۶۰ نفر از کودکان و نوجوانان که مشکل اعتیاد داشتند (یا خودشان اعتیاد داشتند و یا از مادر معتاد متولد شده بودند) به بهزیستی مراجعه کردند.

  وی با اشاره به حمایت‌های سازمان بهزیستی در مورد مادران معتاد اظهارکرد: برای درمان این مادران همه حمایت‌ها را انجام می‌دهیم به این صورت که  وزارت بهداشت گزارش اولیه را می‌نویسد و به ما اطلاع می‌دهد. همکاران سازمان بهزیستی به آنجا می روند و بررسی‌ها را انجام می‌دهند.

  ۳۷ درصد؛ شانس ادامه تحصیل فرزندان دهک‌های پایین در مقطع متوسطه

  علیرضا عبدالله زاده – کارشناس اقتصاد اجتماعی- با استناد به تحقیقی گفت: طبق یک تحقیق حدود ۷۰ درصد ورودی‌های یک دانشگاه خوب از سه دهک بالا بودند و آنها که وضعشان بهتر بود بیشتر کار پیدا کردند. این یعنی سیستم آموزشی ما نتوانسته فردی را تربیت کند که بعد از فارغ التحصیلی بتواند به سرکار برود. احتمالا این افراد آموزش‌هایی خارج از مدرسه دیده و جبران مشکلات آموزشی مدارس را خانواده پر کرده است. نقش آموزش رسمی در اینجا کم می‌شود.

  سند «ارزیابی نیازهای تکنولوژیکی» ایران به کنواسیون بین‌المللی آب و هوا می‌رود

  مجید شفیع‌پور -رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه در کنوانسیون تغییرات آب و هوا- با اشاره به اینکه بر اساس سیاست‌های کلی نظام در حوزه محیط زیست باید تا پایان برنامه ششم توسعه شدت انرژی درکشور تا ۵۰ درصد کاهش یابد، گفت: سند ارزیابی نیازهای تکنولوژیک به زودی به کنوانسیون تغییرات آب و هوا ابلاغ خواهد شد.

  تغییر مدل قاچاق موادمخدر به تهران

  سرهنگ محمد بخشنده – رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ – از تغییر شیوه قاچاق موادمخدر به تهران از سوی سوداگران مرگ خبر داد.

  وی درباره اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از ابتدای امسال تاکنون گفت: امسال توفیقات خوبی در حوزه مبارزه با موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر داشتیم به طوری‌که از ابتدای امسال تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شناسایی و انهدام باندهای قاچاق، تهیه و توزیع موادمخدر در سطح تهران افزایشی ۳۶ درصدی داشته است.

  به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

  شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

  ویلای کاغذی در شهرک غرب ۱۰۰ میلیارد فروخته شد

  گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می‌کند؟

  دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

  تغییر مدل قاچاق موادمخدر به تهران

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بسته اخبار اجتماعی ایسنا در اولین شنبه آبان ۹۷ بیماران خاص نگران دارو نباشند خوراکی هایی برای خوابیدن راه های تقویت مغز و افزایش قدرت ذهن تاثیر مخرب سیاست‌های مهاجرتی آمریکا بر سلامت روان وزیر بهداشت: ناهمخوانی منابع و مصارف محدودیت خدمات را به دنبال دارد برخی برای "ورشکستگی ساختگی" بیمارستان امام خمینی کرج کیسه دوخته‌اند!

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.