خطر شیوع بیماری‌های گرمسیری در اروپا

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲, ۱۳۹۷

 • شیوع بیماری‌های گرمسیری در اروپا

  با بالا رفتن دما در اروپا، شیوع بیماری‌های گرمسیری این منطقه را تهدید می‌کند.

  به گزارش ایسنا، کارشناسان سلامت هشدار دادند: افزایش دما مرتبط با تغییرات اقلیمی باعث می‌شود مسافران به راحتی عوامل بیماری‌زا را منتقل کنند که می‌تواند شیوع بیماری‌های گرمسیری را در اروپا به همراه داشته باشد.

  در تابستان سال جاری و با بالا رفتن دما، اروپا شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ویروس نیل غربی در این منطقه بود که در مقایسه با چهار سال گذشته بیشتر شده است. تا اواسط ماه اوت ۴۰۰ مورد ابتلا به این بیماری که از پشه منتقل می‌شود در اروپا گزارش شد که ۲۲ مورد آن به مرگ بیمار منجر شده است.

  همچنین از جمله کشورهایی که با شیوع بیماری نیل غربی درگیر بوده‌اند می‌توان به ایتالیا، یونان، مجارستان، کرواسی و رومانی اشاره کرد که در گذشته در تمامی آن‌ها مواردی از ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، کارشناسان همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که خطر انتقال تب دنگی، چیکونگونیا و ویروس زیکا در نتیجه تغییرات اقلیمی در اروپا وجود دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مواد غذایی ارگانیک و کاهش خطر سرطان دستور وزیر بهداشت برای دارو و درمان بیماران خاص/ اخذ تعهد از واردکنندگان دارو و کالاهای پزشکی انگیزه برخی اهداکنندگان خون، "آزمایش" است نه "اهدای خون" اهدای پلاسما؛ نذری برای نجات جان بیماران از کلنگ زنی بدون مجوز پلاسکو تا علت بیمه‌ نشدن کولبران پیشنهاد رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای خرید محصولات فناورانه حوزه پزشکی خواص شکلات برای مغز

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.