توت فرنگی خاصیت ضد التهابی دارد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۳۱, ۱۳۹۷

 • توت فرنگی

  بررسی‌ها نشان می‌دهد: مصرف توت‌ فرنگی التهاب را کاهش می دهد.

  به گزارش ایسنا، گروهی از مححقان آمریکایی بر اساس نتایج مطالعه‌ای اظهارکردند: مصرف روزانه توت فرنگی می‌تواند التهاب مزمن را در بدن کاهش دهد.

  به گفته محققان مصرف روزانه توت فرنگی همچون یک عامل تغذیه‌ای تداخلی عمل می‌کند و می‌تواند به کاهش التهاب مزمن در روده یا بیماری التهابی روده که موجب اسهال شدید و خستگی می‌شود، کمک کند.

  در این بررسی گروهی از محققان آمریکایی روی چهار گروه موش آزمایشگاهی مطالعاتی انجام داده‌اند. به این ترتیب که هر گروه از این موشها با مقدار مشخصی از پودر توت فرنگی تغذیه شدند تا تاثیر این میوه در کاهش التهاب روده مشخص شود.

  محققان در بررسی‌های انجام گرفته مشاهده کردند مصرف روزانه توت فرنگی به طور چشمگیری علائم کاهش وزن بدن و اسهال خونی را در موش‌های مبتلا به بیماری التهابی روده کاهش می‌دهد.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، به گفته محققان نداشتن فعالیت جسمی کافی در کنار عادات غذایی ناسالم افراد را به سمت ابتلا به التهاب روده و افزایش خطر ابتلا به بیماری التهابی روده هدایت می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آیا صداقت و راستگویی همیشه بهترین راه است؟ بیماری های مرتبط با دست خط و نوشتن توانمندی‌های مناسب نظام سلامت در حوزه استارت‌آپ‌ها راه‌حلی جدید برای بحران جهانی "مقاومت آنتی‌بیوتیکی" تاثیر یک میوه استوایی بر کاهش فشارخون صرفه‌جویی بیش از ۵ میلیاردی با راه‌اندازی دفاتر خدمات سلامت کافئین فشار خون را افزایش می‌دهد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.