حال زائران ایرانی خوب است/ ۲ زائر تا کنون فوت کرده‌اند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۲۸, ۱۳۹۷

 • حج

  رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر روند ارائه خدمات درمانی و پزشکی به حجاج کشورمان را مطلوب توصیف کرد و گفت: وضعیت عمومی زائران ایرانی رضایت‌بخش است و مشکل خاصی ندارند.

  دکترسیدعلی مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در مکه مکرمه اظهار کرد: تاکنون ۱۵۰ هزار مورد خدمات به مراجعه‌کنندگان در ۸۰ مطب، ۵ درمانگاه و بیمارستان مکه ارائه شده که ۱۲۳ هزار مورد ویزیت بوده است.

  وی بیشترین دلیل مراجعه بیماران را سرماخوردگی و مشکلات عضلانی ذکر کرد و گفت: ۷ بیمار در دو بیمارستان سعودی نور و ملک فیصل و ۳۸ بیمار در بیمارستان زائران ایرانی در مکه تا دیروز بستری بودند که حال عمومی‌شان خوب است.

  او با بیان این‌که بیشتر این بیماران بدلیل عفونت‌های تنفسی، ناراحتی قلبی و ریوی و شکستگی بستری شدند، افزود: روند خدمات‌دهی به زائران در مراکز درمانی مطلوب و وضعیت عمومی زائران ایرانی رضایت‌بخش است و مشکل خاصی ندارند.

  رییس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به این‌که دو درمانگاه در منا وعرفات از شنبه شب راه‌اندازی شده و آماده ارائه خدمات به زائران است، گفت: بیمارستان صحرایی عرفات ازعصر امروز راه‌اندازی می‌شود.

  وی با بیان این‌که با راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی و درمانگاه‌های ۸ گانه پاسخگوی حجاج در منا خواهیم بود، افزود: در مشعر سه دستگاه آمبولانس مستقر شده است و پزشکان مجموعه با کاور در کنار زائران حضور دارند. همچنین پزشکان خانم و عمره‌گزار نیز بانوان زائر را در وقوف اضطراری، منا و جمرات همراهی خواهند کرد.

  مرعشی با اشاره به این‌که تاکنون دو بیمار در حج فوت شده‌اند، گفت: نسبت به مدت مشابه در سال قبل تعداد فوتی‌ها بسیار کمتر است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  یک توصیه تغذیه‌ای برای پیشگیری از سکته مغزی مصدومیت شدید تکنسین اورژانس ۱۱۵ بندرعباس در پی پرتاب جسمی محترقه «لجن درمانی» عضله سازی سریع در بدنسازی طرح واکسیناسیون سراسری علیه "تب زرد" در برزیل بیماران خاص نگران دارو نباشند / کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه عوارض ايمپلنت سينه چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.