طرز تهیه شیرینی نخودچی...

  • دسته بندی : آشپزی, زناشویی
  • تاریخ : مرداد ۲۲, ۱۳۹۷

  • طرز تهیه شیرینی نخودچی

    در این مطلب برای شما عزیزان طرز تهیه شیرینی نخودچی را آماده کرده ایم که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    مواد لازم برای تهیه شیرینی نخودچی

    آردنخود چی نیم کیلو
    هل سبز ساییده شده ۱ قاشق مربا خوری
    پودر قند ۲۵۰ گرم
    روغن جامد ۲۵۰ گرم

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    در ابتدا باید آرد نخودچی و پودر قند را الک کنید. سپس پودر قند را با روغن جامد مخلوط کنید و بقدری ورز می دهیم که شکل حامه ای بگیرد. باید در نظر داشته باشید که نباید به جای روغن از کره استفاده کنید جون می تواند باعث سفت شدن شیرینی شود. بعد از اینکه پودر قند و روغن شما خوب ورز داده شد آرد نخودچی را هم اضافه می کنیم. آرد نخودچی را در ۲ مرحله به مواد اضافه می کنیم و خوب روز می دهیم و تا شکل بگیرد و از حالت شکنندگی در بیاید چون این خمیر خیلی نرم و شکننده است. در هنگام ورز دادن هل را هم اضافه کنید. وقتی خمیر آماده شد آنرا درون یک پلاستیک بگذارید و حدود ۱ روز در گوشه ای از آشپزخانه قرار بدهید تا استراحت کند.

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    دستورالعمل و آموزش کامل شیرینی نخودچی

    بعد از اینکه خمیر استراحت کرد آن را بر روی سطح صافی پهن می کنیم و با وردنه روی آن می کشیم تا خوب صاف و یکدست شود. در این مرحله از چند قابل برای شکل دادن شیرینی استفاده می کنیم.

    خمیر شیرینی نخودچی

    باید کلفتی خمر شیرینی به اندازه قالب های که انتخاب کرده اید باشد. بعد از اینکه شیرینی را قالب زدیم بر روی سینی فر که روی آن کاغذ روغنی پهن کرده ایم قرار می دهیم و فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده است به مدت ۲۰ دقیقه در قسمت وسط می گذاریم. باید دقت کنید که حرارت فر شیرینی های شما را نسوزاند و مرتب به آن سر بزنید.

    طرز تهیه شیرینی نخودچی

    آموزش پخت نخودچی شیرینی فوق العاده خوشمزه

    بعد از اینکه این شیرینی خوشمزه اماده شد آن ررا از درون فر در می آوریم و می گذاریم تا سرد شود چون اگر زودتر از آن شیرینی ها را از سینی خارج کنیم خیلی ترد و شکننده می شوند.

  • 0
  • مطالب مرتبط

    با انواع گرسنگی و راهکار‌های کنترل آن‌ها شوید خواص آلبالو برای پوست و کبد فواید سس تند برای سلامتی راه‌های تنظیم فشار خون؛ از کاهش وزن تا ترک سیگار همه اعضایی که تا زنده هستید، می‌توانید اهدا کنید آنفلونزای کتو: نشانه ها و روش های بهبود آن علت درد پستان‌ها در زنان؛ از کیست تا حساسیت به قهوه

    کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.