فرصت مناسب برای توریسم درمانی با تغییر نرخ برابری ارز برای اتباع خارجی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۲۰, ۱۳۹۷

 • دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت

  ​معاون کل وزارت بهداشت، گفت: با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنین کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است. بنابراین توصیه می شود، جامعه پزشکی، فعالین بخش خصوصی و غیر دولتی از این فرصت استفاده کنند.

  به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی – سخنگو و معاون کل وزارت بهداشت درخصوص نوسانات ارز و چالش های آن در حیطه سلامت، اظهار داشت: علی رغم اینکه تحریم غیر قانونی و نوسانات ارزی اخیر، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، اما می توان با تدبیر و برنامه ریزی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

  وی با بیان اینکه با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنین کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است، خاطرنشان کرد: توصیه می شود که جامعه پزشکی، فعالین بخش خصوصی و غیر دولتی از این فرصت استفاده کنند.

  سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دانش و مهارت پزشکان ایرانی و زیرساخت های درمانی پیشرفته موجود در کشور، ظرفیت جذب بیمار خارجی با چند برابر ظرفیت، دارد.

  حریرچی بیان کرد: سایر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی مربوطه در حوزه‌های جانبی از لحاظ اقامت و حمل و نقل در این زمینه هم می‌توانند با گسترش خدمات، علاوه بر تامین ارزش افزوده در حوزه خود، به توسعه توریسم درمانی کمک کنند.

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سوء استفاده واسطه‌ها و گران فروشی نامتعارف بعضی خدمات جانبی در گذشته باعث صدمات جدی به توریسم درمانی شده است، افزود: درخواست می‌کنیم که دستگاه‌های نظارتی مانع سوء استفاده تعدادی واسطه و دلال شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ابهاماتي درباره واكسن سرماخوردگی امکان پیگیری قضایی در خطاهای تست پتاسیم در کشور فراهم شد بازی های کامپیوتری، تبلت و تماشای تلویزیون از علل چاقی کودکان امروز پرداخت وام بدون بهره به خانواده‌های دارای کودک ناشنوا برای کاشت حلزون چگونگی برقراری "بیمه روی تخت" برای اتباع ایرانی و خارجی راه‌اندازی بزرگترین بخش دیالیز در بناب پس از تبریز وضعیت دارو در کشور مطلوب است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.