فرصت مناسب برای توریسم درمانی با تغییر نرخ برابری ارز برای اتباع خارجی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۲۰, ۱۳۹۷

 • دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت

  ​معاون کل وزارت بهداشت، گفت: با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنین کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است. بنابراین توصیه می شود، جامعه پزشکی، فعالین بخش خصوصی و غیر دولتی از این فرصت استفاده کنند.

  به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی – سخنگو و معاون کل وزارت بهداشت درخصوص نوسانات ارز و چالش های آن در حیطه سلامت، اظهار داشت: علی رغم اینکه تحریم غیر قانونی و نوسانات ارزی اخیر، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، اما می توان با تدبیر و برنامه ریزی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

  وی با بیان اینکه با تغییر نرخ برابری ارز برای ساکنین کشورهای خارجی، فرصت مناسبی برای توریسم درمانی و ارائه خدمات درمانی بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است، خاطرنشان کرد: توصیه می شود که جامعه پزشکی، فعالین بخش خصوصی و غیر دولتی از این فرصت استفاده کنند.

  سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دانش و مهارت پزشکان ایرانی و زیرساخت های درمانی پیشرفته موجود در کشور، ظرفیت جذب بیمار خارجی با چند برابر ظرفیت، دارد.

  حریرچی بیان کرد: سایر دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی مربوطه در حوزه‌های جانبی از لحاظ اقامت و حمل و نقل در این زمینه هم می‌توانند با گسترش خدمات، علاوه بر تامین ارزش افزوده در حوزه خود، به توسعه توریسم درمانی کمک کنند.

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سوء استفاده واسطه‌ها و گران فروشی نامتعارف بعضی خدمات جانبی در گذشته باعث صدمات جدی به توریسم درمانی شده است، افزود: درخواست می‌کنیم که دستگاه‌های نظارتی مانع سوء استفاده تعدادی واسطه و دلال شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آغاز فاز سوم ارایه خدمات روانشناسی به زلزله‌زدگان کرمانشاه ۹ توصیه طلایی از افراد موفق در کاهش وزن بیماری‌های غیر واگیر عامل ۷۶ درصد از مرگ‌ها در ایران پزشک خانواده و نظام ارجاع، ابزار ارتقای شاخص‌های سلامت است تقویت اراده برای کاهش وزن واردات لوازم آرایشی به صفر رسیده است درباره داروهای لاغری و عوارض آنها

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.