مولتی ویتامین‌ها تاثیری بر سلامت قلب ندارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۲۰, ۱۳۹۷

 • مکمل‌های دارویی

  نتایج یک بررسی جامع نشان می‌دهد که مکمل‌های معدنی و مولتی ویتامین‌ها در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی نقشی ندارند.

  به گزارش ایسنا، بررسی انجام گرفته روی بیش از دو میلیون نفر حاکی از آن است که مکمل‌های مولتی ویتامین‌ و مواد معدنی در پیشگیری از حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری‌های قلبی – عروقی تاثیر مثبتی ندارند.

  گروهی از محققان آمریکایی با مطالعه روی بیش از دو میلیون نفر هیچ دلیلی که نشان دهد مکمل‌های تغذیه‌ای مرگ و میر ناشی از بیماری‌ قلبی را کاهش می‌دهند، وجود ندارد. همچنین افرادی که به شدت به مصرف مکمل‌ها وابسته هستند کمتر سبک زندگی سالم را دنبال می‌کنند.

  یکی از محققان این مطالعه گفت: به سختی می‌توان افراد از جمله محققان علم تغذیه را متقاعد کرد که در مورد بی‌تاثیر بودن مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌های معدنی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی اطلاع‌رسانی کنند.

  به گزارش روزنامه ایندیپندنت، کارشناسان می‌گویند: ارزش صنعت مکمل‌های تغذیه‌ای تا سال ۲۰۲۴ میلادی در سطح جهان به بیش از ۲۰۰ میلیارد پوند خواهد رسید. در حالیکه از تولید کنندگان درخواست شده در مورد قابلیت محصولشان در پیشگیری یا درمان بیماری‌ها ادعایی مطرح نکنند اما این ممنوعیت شامل بیشتر ادعا درباره تاثیر این ترکیبات روی سلامت عمومی نمی‌شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  موهای زائد روی گوش نشانه چیست؟ تکذیب مرگ بر اثر سرما و خودکشی در مناطق زلزله کرمانشاه بررسی وضعیت اجرای پروتکل ریشه کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی در کنفرانس ژنو خاصیت دیگر رژیم غذایی مدیترانه‌ای برنامه وزارت بهداشت برای تدوین ۲۰ راهنمای بالینی ثبت ۷ رکورد جدید اورژانس در زلزله کرمانشاه مردان چه بخورند؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.