غذاهای کاهنده انرژی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۸, ۱۳۹۶
 • غذا سوخت بدن شماست و آنچه شما می خورید روی کارکرد بدن شما تاثیر مستقیم دارد ، برخی غذاها سرشار از انرژی به نظر می رسند اما خیلی زود شما را دچار خستگی و کمبود انرژی می کنند آنها را بشناسید.

  به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ همانطور که فصل تغییر می کند برخی از غذاها میتواند شما را بی حال کند ، این غذاها از شما انرژی می گیرد و باعث می شود کسل شوید پس اگر می خواهید سرحال باشید از خوردن آنها دوری کنید:

  غذاهای کاهنده انرژی,غذاهای کسالت آور شکر

  ۱٫ شکر در صبحانه

  شاید خوردن شکر و آرد سفید در ابتدا انرژی بخش به نظر برسد اما به سرعت شما را وارد فاز کسالت خواهد کرد ، وقتی قند خونتان پایین می آید مغز به شما هشدار میدهد. از خوردن چیزهایی مثل دونات خودداری کنید و به جای آن از مواد حاوی پروتئین استفاده کنید.

  غذاهای کاهنده انرژی,نوشابه های انرژی زا

  ۲٫ نوشابه های انرژی زا

  این نوشیدنی ها با استفاده از شکر و کافئین به سرعت انرژی شما را بالا می برند اما در نهایت سطح قند خون شما از مقدار اولیه پایین تر رفته و احساس کسالت شدیدی خواهید کرد. بهتر است از آب برای رفع تشنگی استفاده کنید.

  غذاهای کاهنده انرژی,تاثیر غذاهای چرب برکاهش انرژی بدن

  ۳٫ غذاهای چرب

  فست فود ، غذاهای چرب و سرخ کردنی به سختی هضم می شوند و ارگان های درونی شما باید جرین خون را از همه جا به سمت سیستم گوارش هدایت کنند.انرژی شما برای انجام این فرایند گرفته شده و احساس کمبود انرژی خواهید کرد. غذاهای چرب همچنین روی حافظه کوتاه مدت و عملکرد عضلات نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

  غذاهای کاهنده انرژی,دانه ای کدو برای افزایش انرژی بدن

  ۴٫ غذاهای با آهن کم

  آهن عنصر اساسی برای حفظ انرژی است ، اگر دچار کمبود آهن باشید احساس خستگی می کنید. سعی کنید از غذاهای حاوی اسفناج استفاده کنید.دانه کدو و سویاسبز به عنوان اسنک میتواند کمک زیادی به حفظ انرژی شما کند.

  غذاهای کاهنده انرژی,حذف وعده های غذایی و کاهش انرژی بدن

  ۵٫ حذف وعده های غذایی

  در یک روز پرکار و استرس ،صرف نظر از یک وعده غذایی به نظر عادی می رسد ، اما نتیجه این کار افت شدید انرژی شما خواهد بود. بدن شما تصور میکند که قحطی آغاز شده و شروع به ذخیره انرژی خواهد کرد علاوه بر این شما بداخلاق می شوید و اعصابتان به هم میریزد چیزی که در یک روز پراسترس آخرین چیزیست که میخواهید !!!!

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  فوت سالیانه ۳۰۰۰ نفر به دلیل آتش‌سوزی تائید اولین آزمایش تشخیصی خون برای ضربه مغزی چه چیزهایی باعث خوشحالی میشود؟ هشدار درباره پیوند عضو از قربانیان اوردوز در ایالات متحده زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟ بازدید وزیر بهداشت از طرح توسعه بیمارستان ۸۰ ساله فارابی تمهیدات و توصیه‌های نوروزی وزارت بهداشت برای ۲ بیماری خاص

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.