ثبت ۷۴۶۳ خبر و شکایت در سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت در خرداد ماه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : تیر ۳, ۱۳۹۷

 • سامانه 190

  رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی این سامانه برای دریافت و رسیدگی به اخبار و شکایات مردمی در حوزه بهداشت، گفت: در خرداد ماه، ۷۴۶۳ خبر و شکایت در سامانه بهداشت ۱۹۰ ثبت شد که تاکنون به ۹۶ درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

  به گزارش ایسنا، مهندس محراب آقازاده با اعلام این خبر، افزود: بیشترین شکایتها از حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و مشهد (۱۲ درصد)، ایران (۱۰ درصد) و شیراز و اصفهان(۸ درصد) بوده است.

  وی تصریح کرد: شکایت از اماکن مسکونی دارای فعالیت غیر مجاز و غیر بهداشتی با ۱۸درصد، نانوایی ۱۰ درصد و  بقالی و سوپرمارکت ۸ درصد، در صدر اخبار این سامانه قرار گرفتند.

  رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت همچنین ادامه داد: عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد ۱۱ درصد، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر و دفع غیر بهداشتی فاضلاب با ۶ درصد و وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی ۵ درصد اخبار سامانه را به خود اختصاص دادند. 

  بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آقازاده در خصوص اقدامات انجام شده برای اخبار و شکایتهای ثبت شده در سامانه بهداشت ۱۹۰، اظهار داشت: اقدامات قانونی معمول در زمینه این شکایتها منجر به صدور اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی به میزان ۲۲ درصد شد که با توجه به این اخطارها، ۱۷ درصد از اماکن و مراکز نسبت به رفع نواقص اعلام شده توسط کارشناسان بهداشت اقدام کردند و مابقی نیز در حال پیگیری هستند.

  وی با بیان اینکه ۷۳ درصد از تماس گیرندگان با سامانه بهداشت ۱۹۰ مرد و ۲۷ درصد زن بودند، گفت: میزان رضایتمندی مردمی از این سامانه، ۹۴ درصد است که این میزان از نظرسنجی ۳۵ درصد از کل اخبار سامانه در ماه خرداد حاصل شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از اعلام تعرفه‌های پزشکی ۹۷ تا ورود سالانه حدود۲۵۰ زن با جرایم غیرعمد به زندانها بازدید شبانه وزیر بهداشت از سه بیمارستان خواب و حافظه؛ دو رفیق دیرینه عادت های لاغر کننده و تناسب اندام وزارت بهداشت تنها می‌تواند ۳۰ درصد مسائل درمانی کشور را پوشش دهد سردی پا نشانه چیست؟ علت افزایش سرطان در ایران /بروز ۴۰ درصد مرگ‌ها پیش از ۷۰ سالگی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.