برنامه هلال احمر برای تأمین داروهای خارج از فهرست و تک‌نسخه‌ای بیماران خاص

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۳۰, ۱۳۹۷

 • تدارکات پزشکی هلال احمر

  مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر گفت: در حال رایزنی با خزانه‌دارکل جمعیت هلال احمر و سازمان غذا و دارو هستیم تا پس از ارزیابی، نیازهای داروهای خارج از فهرست و تک‌نسخه‌ای برای بیماران خاص کشور را تا یکسال آینده تأمین و ذخیره کنیم.

  علی فرجی پس از بازدید از غرفه سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر در بیست‌ویکمین نمایشگاه ایران هلث، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی و دستور اکید رئیس جمعیت هلال‌احمر برای تامین نیازهای داروهای خارج از فهرست و تک‌نسخه‌ای برای بیماران خاص و آماده‌سازی ذخیره استراتژیک دارو، هم‌اکنون در حال رایزنی با خزانه‌دار کل هلال‌احمر و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هستیم تا بخشی از نیازهای دارویی کشور را ارزیابی و داروهای خاص و تک‌نسخه‌ای مورد نیاز را تا یکسال آینده، تأمین و ذخیره کنیم تا بیماران با نگرانی و مشکلی در این زمینه مواجه نشوند.

  وی افزود: دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر این است که تا دو هفته آینده اقدامات لازم انجام شود و در این زمینه از هفته گذشته مقدمات کار از سوی سازمان تدارکات پزشکی انجام شده و در حال اخذ مجوزها هستیم.

  مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر همچنین گفت: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در زمینه تأمین داروهای خارج از فهرست و تک‌نسخه‌ای برای بیماران خاص، از سازمان غذا و دارو مجوز اخذ کرده تا بتواند در زنجیره دارویی کشور واردات داشته باشد و لذا تأمین داروهای خارج از فهرست و تک‌نسخه‌ای برای بیماران خاص از سوی سازمان غذا و دارو به هلال‌احمر واگذار شده است.

  وی با اشاره به اینکه سازمان تدارکات پزشکی دارای دو کارخانه تولیدی است، اظهارکرد: بر این اساس در کارخانه تجهیزات پزشکی دو محصول اساسی شامل صافی دیالیز، سرنگ، سرسوزن و ست‌های دیالیز تولید می‌شود و در کارخانه داروسازی “سها” نیز با توجه به طرح‌های جدید بازسازی و بهبود فعالیت‌ها، به دنبال تولید داروهای های‌تک و استراتژیک مورد نیاز کشور هستیم؛ در این زمینه همچنین در بخش شربت‌سازی به‌دنبال به‌روزکردن GMP هستیم و برای سایت وردآورد نیز نقشه‌های اولیه توسعه فعالیت‌ها آماده شده است.

  فرجی همچنین با اعلام اینکه در زمینه تولید واکسن مننژیت در مرحله تنظیم قرارداد با شرکت طرف قرارداد هستیم، اظهار کرد: به علاوه در بخش تجهیزات پزشکی تولید صافی‌های کلاس جدید در دست اقدام است و همچنین به‌منظور توسعه کیفی و تکنولوژی، راه‌اندازی خط تولید هالوفایبر صافی دیالیز در دست اقدام است و همچنین سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از امسال به عنوان نخستین شرکت تولیدی در کشور، سرسوزن‌های قلم(پن) انسولین را تولید خواهد کرد.

  به گفته وی، سهم سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از تولید صافی در بازار دیالیز کشور بین ۳۵ تا ۴۰ درصد، در سرنگ تقریبا ۳۰ تا ۳۵ درصد و در ست دیالیز با افزایش قابل توجه حدود ۴۰ درصد بازار است.

  مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه این سازمان تامین‌کننده نیازهای مجموعه زنجیره داروخانه‌های هلال‌احمر و نیازهای خاص اعلامی از سوی سازمان غذا و دارو است، خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۳ داروخانه در سطح کشور و ۴ داروخانه شامل داروخانه مرکزی تهران، داروخانه تک‌نسخه‌ای تهران، داروخانه تهرانپارس و کیش تحت‌نظر مستقیم سازمان تدارکات پزشکی کشور اداره می‌شود و علاوه بر آن، شرکت پخش سها هلال، پوشش کامل دارویی داروخانه‌های هلال را در کشور برعهده دارد و در مراکز استان‌ها پخش مویرگی دارو را انجام داده و بخش اعظمی از پخش را از طریق این مراکز در میان داروخانه‌های هلال انجام می‌دهد.

  وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از مردم در نظرسنجی‌ها، هلال‌احمر را با داروخانه آن می‌شناسند و در طول سال‌های پس از انقلاب هلال‌احمر تامین‌کننده داروهای نیازمندان بوده است، اظهار کرد: هدف اصلی هلال‌احمر خدمت به مردم است، اما به عنوان بازوی اقتصادی جمعیت نیز وظایفی را بر عهده دارد و اگر درآمد یا سودی در این زمینه حاصل شود در راه کمک به مردم و اهداف بشردوستانه جمعیت به کار گرفته می‌شود.

  فرجی با اشاره به برپایی بیست‌ویکمین نمایشگاه ایران هلث این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای عرضه توانمندی‌ها و امکانات هلال‌احمر در عرصه سلامت کشور دانست.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  در مورد خوزستان کوتاهی شده است/باید در میدان عمل وارد شد از «یک عاشقانه آرام» تا امکان تازه برای مشمولان قبل از اعزام به سربازی زمزمه‌های توقف طرح "تمام وقتی پزشکان" و خطر افزایش هزینه‌های مردم تاری دید نشانه بیماری شبکیه است برطرف کردن مشکلات پرستاران بزرگترین چالش مسئولان خواص روغن های گیاهی برای تعادل هورمونی در زنان برای پیشگیری از آنفولانزا چی بخوریم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.