با مصرف سبزیجات برگ‌دار از زوال عقلی پیشگیری کنید

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱, ۱۳۹۶

 • سبزیجات برگ‌دار فارن

  نتایج یک تحقیق حاکی از آن است که مصرف مقدار زیادی سبزیجات برگ‌دار در طول روز، خطر ابتلا به زوال عقلی را کاهش می‌دهد.

  به گزارش ایسنا، در این مطالعه که روی تعدادی فرد مسن صورت گرفت، ‌ مشخص شد مغز افرادی که در طول روز یک وعده سبزیجات برگدار مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که از این سبزیجات مصرف نکرده یا به ندرت مصرف می‌کنند، ۱۱ سال جوان‌تر است.

  همچنین مشخص شد افرادی که بهترین عملکرد را در تست‌های هوش و حافظه داشتند به طور میانگین در طول روز ۱.۳ وعده از سبزیجات برگ‌دار مصرف می‌کرده‌اند.

  محققان آمریکایی اظهار داشتند: افزودن روزانه یک وعده سبزیجات برگ‌دار به رژیم غذایی می‌تواند شیوه آسانی برای ارتقای وضعیت سلامت مغز باشد. همچنین از آنجایی که جمعیت افراد مسن رو به گسترش است و پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش تعداد مبتلایان به زوال عقلی است، ارائه راهکارهای موثر برای پیشگیری از ابتلا به زوال عقلی حیاتی است.

  به گزارش ایسنا و به نقل از روزنامه ایندیپندنت، در این بررسی عادات غذایی ۹۶۰ نفر با میانگین سنی ۸۱ سال که دچار زوال عقلی نبودند، برای مدت حدود پنج سال تحت کنترل قرار گرفت و مشخص شد در بازه زمانی ۱۰ سال، نرخ زوال عقلی در افرادی که بیشترین میزان سبزیجات برگ‌دار مصرف کرده‌اند نسبت به افراد دیگر کندتر بوده‌ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اجرای ۱۲ گام پزشک خانواده تا ۱۴۰۲ مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۸ بهمن‌ماه ویروس آنفلوآنزا می‌تواند باعث حمله قلبی شود میزان مصرف کافئین در روز حمایت کامل مجلس از بانک هویت ژنتیک ایران درمان بیماری‌های مغزی با استفاده از روش اپتوژنتیک راه‌اندازی کلینیک "پاپزشکی" در کشور/انجام غربالگری رایگان دیابت از روز شنبه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.