70 درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۳, ۱۳۹۷

 • دیابت

  رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از بیماران دیابتی در ایران از بیماری خود خبر ندارند، گفت: ارتقای سلامت عمومی یکی از مهمترین دستاورد کنگره‌های بین المللی دیابت است.

  به گزارش ایسنا، دکتر شکور امیدی در کنگره روز جهانی دیابت در خصوص فعالیت‌های انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور اظهار کرد: متاسفانه آمارها در حوزه‌های بیماران در کشورمان واقعی نیست. بطور مثال در کل کشور برآورد می‌کنیم حدود ۱۰ درصد از ایرانیان دیابت دارند و ۷۰ درصد از آنها نیز از بیماری‌شان بی‌اطلاع هستند. 

  امیدی اضافه کرد: افراد باید مطلع شدن از وضعیت خود را به طور مداوم با تست قند خون انجام بدهند در صورتی که  تست قند خون افراد دو بار در صورت ناشتا بالای ۱۲۶ باشد در معرض خطر دیابت هستند. 

  وی با اشاره به اینکه دولت متحمل هزینه زیادی از سوی بیماران دیابتی است، تصریح کرد:  دولت می‌تواند با اجرای برنامه‌های آموزشی و ترغیب بیمه‌ها جهت تحت پوشش قراردادن بیماران دیابتی برای بیمه های تکمیلی در دراز مدت با شناسایی و آموزش بیماران این هزینه‌ها را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهد. 

  بنیانگذار انجمن دیابت کل کشور از رونمایی و اهدای کارت هوشمند به بیماران دیابتی کشور خبرداد و گفت: یکی از مزایای این کارت یکپارچه‌سازی آمارهای بیماران در زمینه توضیح دارو است. 

  وی اضافه کرد: ارتقای سلامت، اشتغال جوانان و موفقیت شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی با استفاده از مواد استاندارد و جایگزین مواد مضر برای بیماران از جمله نتایج مد نظر برگزار کنندگان این کنگره علمی در اردبیل است.   

    

  امیدی با اشاره به اینکه این کنگره برای اولین بار خارج از تهران و در استان اردبیل برگزار می شود، اظهار کرد: بررسی آخرین دستاوردهای علمی در مورد بیماری دیابت، بررسی راهکارهای کاهش ایجاد زخم دیابت که منجر به قطع عضو بیمار می شود، رونمایی از کفش سلامت ویژه بیماران دیابتی، رونمایی از جایگزین شکر با شیرین کننده‌های طبیعی جهت استفاده در خط تولید مواد غذایی، رونمایی از کارت هوشمند بیماران دیابتی، پیگیری بیمه تکمیلی بیماران دیابتی و روشن کردن کلید فروشگاه‌های سلامت از جمله اهداف برگزاری نخستین کنگره علمی دیابت در اردبیل است. 

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بالا رفتن از پله چقدر کالری میسوزاند؟ فضای مجلس نسبت به « سعید نمکی» مثبت است ۴ عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان تاثیر روغن شترمرغ بر رشد مو علل سردردهای یک‌طرفه چیست؟ شرط ادامه فعالیت شهردار تهران/حذف بیمه رایگانِ چند بیمه‌ای‌ها اینفوگرافی / ۷ عارضه نمک برای سلامتی بدن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.