50 درصد مرگ و میرها در گلستان ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • بیماری قلبی

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به فوت ۸۸۹۲ گلستانی در سال ۹۶، گفت: علت ۵۰ درصد از این فوتی ها بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر «عبدالرضا فاضل» در نخستین جلسه مجمع سلامت استان در شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: نباید مشکلات را برای مردم بزرگ جلوه دهیم و باید امید و نشاط را در مردم زنده کنیم تا بتوانیم بر مشکلات چیره شویم.

  وی جایگاه ورزش، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش را در امر سلامت بسیار تأثیرگذار دانست و افزود: از تریبون‌های نمازهای جمعه در فرهنگسازی مردم در بحث سلامت استفاده شود.

  فاضل با اشاره به این‌که مجمع به معنای جمع بوده و همه ما باید در امر سلامت دخیل باشیم، تصریح کرد: متولیان سلامت تنها ۲۵ درصد سهم سلامت را بر عهده دارد و ۷۵ درصد باقی مانده با مشارکت سایر ارگان‌های دولتی، خیرین سلامت، سازمان‌های مردم نهاد و مردم تأمین می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به این‌که در گذشته تعداد ۴۳۰۰ تولد در سطح استان اتفاق افتاده است، اظهار کرد: همکاران ما با مراقبت مادران باردار در طول ۹ ماه، حدود ۴۳۰ هزار بار مراقبت در حوزه بهداشت انجام دادند.

  وی با اشاره به این‌که امروز ۲۷ درصد مراجعات به مراکز اورژانس درمان به‌علت مشاجره و درگیری اتفاق می‌افتد، نقش آموزش و پرورش و راهنمایی و رانندگی را برای کاهش این آمار بسیار تأثیرگذار عنوان کرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  هشدار درباره پیوند عضو از قربانیان اوردوز در ایالات متحده زردی نوزادی را جدی بگیریم مقاله درباره گریه کردن و اشک عادات تغذیه‌ای که اضطراب را کاهش می‌دهند سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت منصوب شد مهم‌ترین نشانه‌های «هپاتیت حاد» را بشناسید تحقیق درباره رژیم غذایی + ۱۰ نمودار مهم

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.