ایجاد شبکه محصول سالم آسیب‌های ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد

ایجاد شبکه محصول سالم آسیب‌های ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • امنیت غذایی

  دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: بهبود تغذیه یکی از روش‌های موثر در کاهش سرطان است که با ایجاد شبکه محصول سالم می‌توانیم به این هدف نایل شویم.

  به گزارش ایسنا، مصطفی قانعی در خصوص ضرورت ایجاد شبکه محصول سالم در کشور، اظهار کرد: استفاده از محصولات غذایی سالم یکی از راه‌های کنترل بروز سرطان در دنیا است که باید این موضوع مهم مدنظر حاکمیت و دولت باشد.

  وی افزود: ۵۰ درصد سرطان‌ها با تحرک بیشتر، عدم استعمال دخانیات و تغذیه سالم قابل پیشگیری است که فراهم کردن سفره سالم و مواد سالم غذایی وظیفه دولت‌ها است.

  به گفته قانعی، شبکه محصول سالم (طرح شمس) با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه بندی محصولات سالم کشاورزی تشکیل شده است.

  وی ادامه داد: مدل کاری ۱۲ گام با محصول سالم از مزرعه تا سفره در مدیریت زنجیره تامین سبز که توسط موسسه ترویج محصول سالم (مجری طرح) تدوین و ارائه شده است، در اتاق فکر شبکه در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، کارگروه کشاورزی مورد تایید و حمایت قرار گرفته است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۱۰ مورد از خواص شگفت انگیز گیلاس پیش‌بینی پاسخ بیماران سرطانی به شیمی‌درمانی درخواست از تولیدکنندگان داخلی داروی تالاسمی/ بیماران درمان خود را رها نکنند مردم از دارو و تکنولوژی‌های جدید محروم نمی‌شوند مصرف ماهی ضریب هوشی و کیفیت خواب کودکان را تقویت می‌کند گردشگری سلامت در کشور توسعه می‌یابد/ کاهش پرونده‌های تخلف پزشکی عرق دارچین ، طبع ، خواص ، مضرات و طریقه مصرف دارچین

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.