ارتباط فشار خون بالا با خطر زوال عقل

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • فشار خون

  افزایش ناچیز فشار خون در میانسالی می‌تواند خطر زوال عقل را تا ۴۵ درصد بیشتر کند.

  به گزارش ایسنا، مطالعه انجام گرفته روی ۹۰۰۰ فرد ۵۰ ساله با فشار خون بیش از ۸۰/۱۳۰ بیشتر احتمال دارد در دوره‌های بعدی زندگی‌شان دچار زوال عقل شوند.

  گروهی از محققان فرانسوی و انگلیسی براساس مشاهدات خود اعلام کردند: این میزان از فشار خون در دوره میانسالی به اندازه کافی در افزایش قابل توجه ابتلا به زوال عقلی موثر است.

  محققان اظهار داشتند: این خطر به نظر از میزان زمانی نشات می‌گیرد که افراد از فشار خون بالا رنج می‌برند و افزایش میزان فشار خون در سن ۵۰ سالگی به این معناست که فرد برای مدت زمان طولانی‌تری در معرض این عارضه بوده است.

  فشار خون بالا با حمله‌ ایسکمی گذرا (TIA)، آسیب دیدن ماده سفید در مغز و محدودیت تامین خون مغز مرتبط است و موجب تحلیل رفتن ذهنی می‌شود.

  به گزارش روزنامه تلگراف، به گفته محققان یافته‌های بدست آمده تایید کننده تاثیرات مخرب فشار خون بالا در دوره میانسالی و خطر زوال عقلی است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چه چیزهایی باعث بلندی قد می شود؟ "هومیوپاتی" چیست و چه بیماری‌هایی را درمان می کند؟ آغاز به‌کار مدرسه جامع "صنعت داروسازی کشور" پروفسور سمیعی شهروند افتخاری البرز می‌شود از فروکش کردن موج آنفلوآنزا در کشور تا آخرین اظهار نظر وزیر کشور درباره حجاب زردی نوزادی را جدی بگیریم عادت های لاغر کننده و تناسب اندام

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.