داروهای ممنوعه حج تمتع ۹۷ اعلام شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

 • فرودگاه جده

  سازمان حج و زیارت بنا بر اعلام نظر مرکز پزشکی حج و زیارت، فهرست داروهای غیر مجاز و ممنوعه ای را که حجاج نباید به همراه داشته باشند، اعلام کرد.

  به گزارش ایسنا، حمل داروهای کدئین‌دار شامل دیازپام، فلورازپام، کلونازپام، اگزازپام و لورازپام و هرگونه داروی گیاهی مانند شیرین‌بیان که شباهت زیادی به مواد مخدر دارد و ممکن است در کشور مقصد شناخته نشده باشد، جرم محسوب می‌شود.  

  ‎از آنجا که برخی زائران به سبب بیماری به مصرف برخی از این داروها نیازمندند، سازمان حج توصیه کرده با پزشک معتمد این سازمان و آگاه به قوانین عربستان مشاوره داشته باشند، چون اگر از زائری توسط پلیس آن کشور، مواد مخدر و یا داروهایی از مشتقات آن کشف شود، مجازات بسیار سخت با حبس‌ طولانی در زندان‌های سعودی در انتظار خاطیان خواهد بود.

  سازمان حج و زیارت با توجه به این شرایط از زائران درخواست کرده این داروها را بشناسند و از همراه آوردن آنها خودداری کنند.

   فهرست ۱۰ قلم دارو غیر مجاز و ممنوعه ای که حجاج نباید در موسم حج ۹۷ همراه داشته باشند، به این شرح است؛

  ۱‏-آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم

  ۲‏- آمپول مرفین ۱۰ میلی گرم

  ۳‏- قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی گرم

  ۴‏- شربت متادون

  ۵‏- قرص هیدرومرفین ۲ میلی گرم

  ۶‏- قرص متیل فنیدات هیدروکلراید

  ۷‏- قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم

  ۸‏- آمپول ترامادول ۵۰ میلی گرم

  ۹‏- شربت اکسپکتورانت کدئین

  ۱۰‏- قرص استامینوفن کدئین

  بنا بر اعلام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان، حمل یک گرم مواد مخدر توسط حجاج در عربستان حتی حکم اعدام دارد که قطع گردن با شمشیر است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خدمت رسانی هلال احمر به بیش از ۳۷۰۰ نفر در نماز عید فطر غذاهای با پروتئین بالا و چربی پایین خطر ابتلا به سرطان در خانواده‌های پر جمعیت‌، کمتر است وضعیت "اورژانسی" پایتخت/ کمبود نیرو و تجهیزات فرسوده در "115" غلبه بر مشکلات زندگی در شرایط سخت ۴ سند همکاری در حوزه سلامت بین ایران و اتریش امضاء شد توسعه نامتوازن "بیمارستان" در تهران / اقدام برای "درمان از راه دور"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.