ضریب هوشی هر نسل ۷ نمره کاهش پیدا کرده است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

 • کودک

  مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد پس از جنگ جهانی دوم، میزان"ضریب هوشی" ( IQ) جوانان کاهش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، فاز ابتدایی مطالعات دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد میزان “ضریب هوشی” ( IQ) جوانانی که از سال ۱۹۷۵ میلادی به بعد متولد شده‌اند، حدود ۷ نمره در هر نسل کاهش پیدا کرده است.

  ” اثر فلین ” نامی است که به افزایش قابل توجّه و مداوم امتیازات آزمون هوش در بسیاری از مناطق جهان داده شده است و این کاهش میزان ضریب هوش پس از بررسی “اثر فلین” ۶۰ تا ۷۰ سال گذشته به دست آمد که نشان داد در هر دهه، ۳ نمره از میانگین “ضریب هوشی” کاسته شده است.

  محققان نتایج این پژوهش را نگران کننده اعلام کردند.

  پیش از این مطالعات محققان مرکز “راگنار فریش” در “اسلو” نشان داد که “ضریب هوشی” مردان نروژی نسبت به پدرشان در زمانی جوانی، کمتر است.

  در این مطالعات ۷۳۰ هزار مرد از سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۹ میلادی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

  محققان معتقدند خوردن ماهی موجب بهبود حافظه کودکان می‌شود و همچنین به خواب راحت‌تر آن‌ها کمک می‌کند.

  ضریب هوشی کودکان ۹ تا ۱۱ سال که حداقل یک بار در هفته ماهی می‌خورند، نسبت به بقیه که به ندرت ماهی می‌خورند، ۵ نمره بالاتر است. 

  نتایج این پژوهش در مجله ” United States of America Journal” منتشر شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه در خواب کالری بسوزانیم؟ سطح توقعات و انتظارات باید متناسب با داشته‌ها و شرایط موجود باشد اعتیاد به تکنولوژی و راههای ترک آن سرکه و کم خونی نشانه هشداردهنده کمبود ویتامین B12 ابطال دستورالعمل محروم کردن پزشکان از امتیازات قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان بالینی چند پرده از مشکلات بیماران دیالیز صفاقی + پاسخ وزارت بهداشت و ثامن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.