حوزه سلامت از اولویت‌های پژوهشی دانشگاه شریف است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

 • رییس دانشگاه صنعتی شریف

  رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه صنعتی شریف در حوزه پژوهش، اولویت‌های مهمی را مشخص کرده که شامل انرژی، سلامت، آب و محیط زیست است.

  به گزارش ایسنا، دکتر محمود فتوحی فیروز آباد در مراسم امضای تفاهم نامه راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه‌های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شریف دارای ۱۲ هزار دانشجو، ۴۸۰ عضو هیات علمی و ۱۳ دانشکده است که بیش از ۵۰ درصد از آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

  وی با اشاره به وجود ۳۰ پژوهشکده و مرکز پژوهشی در دانشگاه صنعتی شریف، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این دانشگاه به حوزه سلامت وارد شده و وضعیت مناسبی دارد و اخیرا نیز تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور اجرای دوره‌های مشترک کارشناسی ارشد و دکترا امضا کردیم و خوشحالیم که امروز نیز با دانشگاه علوم پزشکی تهران تفاهم‌نامه مشترک امضا می‌کنیم.

  رییس دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: دانشکده‌های مهندسی برق، مکانیک، شیمی و مواد در حوزه سلامت فعالیت دارند و حوزه سلامت، از حوزه‌های مهم و با اولویت دانشگاه است.

  به گزارش مفدا، دکتر فتوحی در پایان گفت: مرکز پژوهشی موفقیان دانشگاه صنعتی شریف که در حوزه توانبخشی فعالیت دارد، توانسته اقدامات و پژوهش‌های بسیار ارزشمندی را انجام دهد و امیدواریم که همکاری‌های مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه‌های علوم پزشکی، افزایش یابد.

  انتهای پیام 

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  توریسم درمانی کشور در اختیار "دلالان" است/ ۲۰۰ بیمارستان قابلیت "توریسم درمانی" دارد تعرفه ملزومات مصرفی دیالیز افزایش یافت آرام بخشهای گیاهی زنان میانسال کمتر استرس دارند خط تولید دو داروی ام‌.اس افتتاح شد گزارش ایسنا از خارج شدن تومور ۲ کیلویی از ریه زن باردار در بندرعباس + فیلم واکسن HPV عارضه ندارد / شایعه نسازید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.