شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۱, ۱۳۹۷

 • ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به تجربیات جهانی و ایرانی در زمینه دوچرخه‌پذیر کردن شهرها گفت: شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند زیرا از این طریق مشکلات محیط زیست، حمل و نقل و سلامت برطرف یا بسیار کم می‌شود.

  به گزارش ایسنا دکتر سیدمحمدهادی ایازی در مراسم روز جهانی دوچرخه که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد،اظهارکرد: افزایش بیماری‌های غیرواگیر و ۴۸ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی به ما گوشزد می‌کند که بیشتر به سمت ورزش و دوری از کم ‌تحرکی حرکت کنیم.

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: در هفته گذشته دو مناسبت مهم در حوزه سلامت داشتیم که شامل روز جهانی دوچرخه و محیط زیست می‌شدند. من در تهران توفیق دوچرخه‌سواری نداشته‌ام اما در مسافت‌های بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری کرده‌ام و آن را بسیار مفید می‌دانم.

   وی همچنین با در تشریح پرداختن به سبک زندگی سالم گفت: دوچرخه‌سواری فقط یک ورزش نیست و باید یک سبک زندگی باشد. در شهرهای شمالی کشور به ویژه بستر مناسبی فراهم است و امیدوارم در آینده نزدیک مردم از دوچرخه به عنوان یک وسیله رایج حمل و نقل و تردد استفاده کنند.

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه سلامت و محیط زیست اظهارکرد: در وزارت بهداشت رویکرد فرهنگ‌سازی و آموزش را به ویژه از طریق شورای فرهنگ سلامت و دفتر آموزش و ارتقای سلامت دنبال می‌کنیم و در زمینه دوچرخه‌سواری نیز باید این کار انجام شود. امید است روزی برسد که بگوییم شهر تهران و دیگر شهرهای ایران به تعداد ساکنانانش دوچرخه‌سوار دارد.

  به گزارش وبدا امروز (۲۱ خرداد) آیین نکوداشت روز جهانی دوچرخه در آکادمی ملی المپیک از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تندیس از سفیران برگزیده دوچرخه‌سواری تقدیر شد. همچنین معاون اجتماعی وزیر بهداشت به دلیل اهتمام و حمایت از ورزش سلامت‌ محور مورد تقدیر قرار گرفت و سند ملی دوچرخه‌سواری شهری به دست دکتر ایازی رونمایی و امضا شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  غنی سازی آرد با ویتامین D در دستور کار وزارت بهداشت انواع سرطان و علائم آن یک راه‌حل برای کاهش خطر سکته مغزی مدیریت بیماری‌های غیرواگیر با رویکرد اجتماعی‌سازی سلامت چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟ مصدومیت شدید تکنسین اورژانس ۱۱۵ بندرعباس در پی پرتاب جسمی محترقه از جزییات پرونده سلطان سکه تا فرهنگیانی که پاداش‌شان را تا پایان تابستان دریافت می‌کنند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.