انجام عمل لیزر درمانی به وسیله پزشکان عمومی ممنوع است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۹, ۱۳۹۷

 • دیوان عدالت اداری

  هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با رد تقاضای ابطال ممنوعیت انجام عمل لیزر درمانی بوسیله پزشکان عمومی، رأی به ابقاء این تصمیم وزارت بهداشت در خصوص انجام عمل مذکور بوسیله متخصصان پوست داد.

  به گزارش ایسنا، به دنبال شکایت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درخواست لغو اثر از تصمیم شماره ۹۲/۴۲۶ مورخ ۹۲/۱۰/۳ دبیر هیأت ممتحنه رشته بیماری های پوست در خصوص اینکه پزشکان عمومی نمی توانند لیزر درمانی انجام دهند زیرا اطلاعی از بیماری هایی که لیزر درمانی در آنها انجام می شود، ساختمان پوست و عوارضی که ممکن است برای بیماری پیش آید، ندارند و دوره لازم برای لیزر درمانی همان دوره تخصصی رشته پوست است. هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی رأی به ابقاء این تصمیم داد، بنابراین ممنوعیت انجام عمل لیزر درمانی بوسیله پزشکان عمومی به قوت خود باقی خواهد ماند.
   
  در رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در این مورد آمده است: با عنایت به اینکه تصمیم دبیر هیأت ممتحنه رشته های بیماری پوست به تاریخ ۹۲/۱۰/۳ و نامه مورخ ۹۳/۷/۲۸ مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، براساس اینکه پزشکان عمومی در دوره تحصیل در خصوص لیزر درمانی تحت تعلیم قرار نمی گیرند، صادر می شود  رئیس هیأت مذکور با توجه به کوریکولوم آموزش دوره پزشکی عمومی به عنوان مرجع علمی اظهارنظر نموده است موضوع منطبق است با آراء اخیرالصدور هیأت عمومی به شماره ۱۲۹۸-۱۲۹۷ مورخ ۹۶/۱۲/۲۲ و لذا تصمیمات مورد اعتراض قابل ابطال نمی باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تلاش‌های بی‌شائبه و رنج‌های شیرین پزشکان بر کسی پنهان نیست دلایل شکسته شدن ناخن های بلند در خانم ها چیست؟ سلامت کبد چه تاثیری بر خطر ابتلا به آلزایمر دارد؟ ۱۲ چیزی که قبل از گیاه خوار شدن لازم است بدانید رازهای رسیدن به خوشبختی استرس چیست؟ همه چیز درباره استرس وزیر بهداشت: از فضاسازی‌ها خسته شدم

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.