الگوی مصرف دخانیات در کشور تغییر کرده است

الگوی مصرف دخانیات در کشور تغییر کرده است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

 • قلیان

  معاون درمان، پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: در دهه اخیر مصرف قلیان در بین بانوان و جوانان و نوجوانان افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر زهرا حسامی در یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه در حال حاضر الگوی مصرف دخانیات تغییر پیدا کرده است، اظهار داشت: در دهه ی اخیر مصرف قلیان در کشور افزایش پیدا کرده است، در حالی که شیوع دخانیات در بین بانوان و جوانان و نوجوانان کشور نیز گسترش یافته است.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر جامعه هدف دخانیات در کشور دستخوش تغییر شده است، به طوری که متاسفانه امروزه برخی از خانواده ها به همراه فرزندان خود نسبت به مصرف قلیان اقدام می کنند.

  حسامی با اشاره فعالیت های مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: های مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اولین مرکز فعال در حوزه دخانیات کشور به شمار می آید، به طوری که تمامی اقدامات مربوط به کنترل دخانیات را در سطح دانشگاهی انجام می دهد. اجرای برنامه های ترک سیگار به شیوه های مختلف، اجرای برنامه های آموزشی و برنامه های پیشگیرانه از جمله مهم ترین فعالیت هایی هستند که مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر عهده دارد.

  وی در خصوص خروجی های مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عنوان کرد: خروجی های آماری و تحلیلی این مرکز همواره پس از جمع آوری و نتیجه گیری به مسئولین مرتبط با حوزه های مختلف در حد یک گزارش ابلاغ می شوند.

  وی همچنین در ادامه اضافه کرد: متاسفانه امروزه بسیاری از طرح های مرکز تحقیقات کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پس از ابلاغ و اطلاع رسانی به مراکز و دستگاه های مختلف مورد بی توجهی قرار گرفته و مورد اجرا قرار نمی گیرند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آیا نخود فرنگی چاق کننده است؟ کمبود نقدینگی در «دارو» / هشدار نسبت به امکان کمبود برخی داروهای داخلی چاقی عامل چندین بیماری است/ چاقیِ زنان ایرانی دو برابر مردان حوزه سلامت از اولویت‌های پژوهشی دانشگاه شریف است وقتی برادرم را به بیمارستان رساندند برق بیمارستان قطع بود خواص و طریقه مصرف و مضرات روغن شترمرغ رابطه عشق و سلامت چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.