افزایش جهانی مبتلایان به سرطان طی یک دهه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۴, ۱۳۹۷

 • سرطان

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد موارد ابتلا به سرطان در سراسر جهان در مدت یک دهه حدود یک سوم افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه هر ساله بیماری تعداد بیشتری از مبتلایان به سرطان تشخیص داده می‌شود، اظهارکردند: این افزایش موارد تشخیص بیماری در کنار بالا رفتن نرخ امید به زندگی موجب می‌شود تعداد بیشتری از افراد در طول دوره زندگی‌شان به این بیماری دچار شوند.

  به گفته محققان افزایش موارد ابتلا به سرطان‌های پوست، ریه و روده نگران کننده است زیرا تا حدود بسیار زیادی می‌توان با تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی و خودداری از مصرف سیگار از آن پیشگیری کرد.

  آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان، ۱۷.۲ میلیون مورد ابتلا به سرطان و ۸.۹ میلیون مورد فوت بر اثر این بیماری به ثبت رسیده است. به گفته محققان در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶، موارد جدید ابتلا به سرطان افزایش ۲۸ درصدی داشته است که می‌تواند از بالا رفتن میانگین سنی جمعیت و پیشرفت در روند تشخیص بیماری ناشی شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت بیشترین موارد ابتلا به سرطان در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط گزارش شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آمادگی شهرداری برای برگزاری کنسرت خیابانی"همایون شجریان"/خرید فیلتر دوده در نوسانات "بازار ارز" علائم کمبود منیزیم در بدن ۵ توصیه برای سلامت چشم‌ها تصمیمات ایران و آذربایجان برای توسعه مناسبات بهداشت و درمان و تبادل دانشجو آمار سل در ایران و ارتباط آن با ایدز داروی ضدافسردگی و پوکی استخوان رعایت رژیم غذایی نخستین شرط برای کنترل و درمان دیابت بارداری

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.