افزایش جهانی مبتلایان به سرطان طی یک دهه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۴, ۱۳۹۷

 • سرطان

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد موارد ابتلا به سرطان در سراسر جهان در مدت یک دهه حدود یک سوم افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه هر ساله بیماری تعداد بیشتری از مبتلایان به سرطان تشخیص داده می‌شود، اظهارکردند: این افزایش موارد تشخیص بیماری در کنار بالا رفتن نرخ امید به زندگی موجب می‌شود تعداد بیشتری از افراد در طول دوره زندگی‌شان به این بیماری دچار شوند.

  به گفته محققان افزایش موارد ابتلا به سرطان‌های پوست، ریه و روده نگران کننده است زیرا تا حدود بسیار زیادی می‌توان با تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی و خودداری از مصرف سیگار از آن پیشگیری کرد.

  آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان، ۱۷.۲ میلیون مورد ابتلا به سرطان و ۸.۹ میلیون مورد فوت بر اثر این بیماری به ثبت رسیده است. به گفته محققان در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶، موارد جدید ابتلا به سرطان افزایش ۲۸ درصدی داشته است که می‌تواند از بالا رفتن میانگین سنی جمعیت و پیشرفت در روند تشخیص بیماری ناشی شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت بیشترین موارد ابتلا به سرطان در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط گزارش شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ترفندهای لاغری سریع پذیرش ۳۶۵ نفر دستیار تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مواد غذایی سرشار از ویتامین سی چشمه آبگرم «شوط»، ظرفیتی بی‌نظیر برای جذب گردشگر سلامت سلامت کبد چه تاثیری بر خطر ابتلا به آلزایمر دارد؟ یک "سَم سفید دیگر" که هر روز می‌خوریم! سلامت مردم را به اغراض گروهی و سیاسی آلوده نکنید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.