افزایش جهانی مبتلایان به سرطان طی یک دهه

افزایش جهانی مبتلایان به سرطان طی یک دهه

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۴, ۱۳۹۷

 • سرطان

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد موارد ابتلا به سرطان در سراسر جهان در مدت یک دهه حدود یک سوم افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه هر ساله بیماری تعداد بیشتری از مبتلایان به سرطان تشخیص داده می‌شود، اظهارکردند: این افزایش موارد تشخیص بیماری در کنار بالا رفتن نرخ امید به زندگی موجب می‌شود تعداد بیشتری از افراد در طول دوره زندگی‌شان به این بیماری دچار شوند.

  به گفته محققان افزایش موارد ابتلا به سرطان‌های پوست، ریه و روده نگران کننده است زیرا تا حدود بسیار زیادی می‌توان با تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی و خودداری از مصرف سیگار از آن پیشگیری کرد.

  آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان، ۱۷.۲ میلیون مورد ابتلا به سرطان و ۸.۹ میلیون مورد فوت بر اثر این بیماری به ثبت رسیده است. به گفته محققان در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶، موارد جدید ابتلا به سرطان افزایش ۲۸ درصدی داشته است که می‌تواند از بالا رفتن میانگین سنی جمعیت و پیشرفت در روند تشخیص بیماری ناشی شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت بیشترین موارد ابتلا به سرطان در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط گزارش شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  وزیر بهداشت: نگران سرنوشت طرح "تحول سلامت" نباشید مهم ترین خواص شیر مادر برای نوزاد مصرف خرما مضر است؟ ساخت دستگاه پاستوریزاتور سرد برای حفظ کیفیت مواد غذایی در کشور توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های سلامت در مناطق زلزله زده در بودجه۹۷ مواد غذایی محرک میگرن آشنایی با غذاهای ممنوعه به هنگام بیماری!

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.