آمادگی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برای پوشش مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۱۳, ۱۳۹۷

 • سیدرضا غلامی

  رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: این مرکز با هماهنگی و همکاری ستاد مراسم ارتحال و کمیته بهداشت و درمان، برنامه ریزی لازم برای کنترل عوامل محیطی در کلیه مراحل تهیه مواد اولیه و فرآیند تهیه، نگهداری، انتقال و توزیع بین زائران را کرده و در تمام مراحل با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی البرز، تهران، ایران و شهید بهشتی اقدامات لازم را انجام داده است.

  به گزارش ایسنا سیدرضا غلامی با بیان این که برنامه کنترل، تهیه و آماده‌سازی اقلام مواد غذایی افطاری مراسم ارتحال از اول خرداد تحت کنترل شبانه‌روزی بهداشت محیط  استان البرز و در دو شیفت دوازده ساعته تا روز دوازدهم خرداد انجام می شود، گفت: کنترل سردخانه نگهداری این اقلام از ۶ خرداد در سردخانه مرکزی به طور شبانه‌روزی توسط بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شده است و تا زمان تخلیه کامل سردخانه ادامه دارد. 

  وی افزود: هنگام برگزاری مراسم در حرم مطهر علاوه بر حضور بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران به ویژه مرکز بهداشت جنوب تهران، کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی در قالب دو تیم ۳۰ نفره نیز حضور فعال دارند تا پایان مراسم نسبت به کنترل عوامل محیطی از جمله آب و غذای افطاری مراسم اقدام می‌کنند.

  به گزارش وبدا رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: طبق ابلاغ دستورالعمل مربوطه، کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آمادگی لازم برای کنترل عوامل محیطی در مراسم ارتحال محلی و استانی را دارند و تا پایان مراسم حضور فعال خواهند داشت.

  غلامی در پایان گفت: تیم ستادی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم، از ۱۲ خرداد تا پایان مراسم در حرم مطهر مستقر هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند توقف رشد سلول سرطانی با کمپلکس نانودارویی ساخت محققان دانشگاهی چگونه استرس های روحی را کنترل کنیم؟ شکایت وزارت بهداشت از رییس انجمن واردکنندگان خودرو ضعف عضلانی چگونه درمان میشود؟ ماجرای کمبود داروی بیماران تالاسمی / مروری بر چالش‌های پیش‌روی شورای عالی استان‌ها تست پاپ اسمیر چگونه است؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.