دولت ارز مورد نیاز شرکت‌های داروسازی را تأمین کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۸, ۱۳۹۷

 • مواد مخدر مصنوعی دارو

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به هر دارو یا مواد اولیه یارانه تعلق بگیرد، یارانه فقط باید برای داروهای ضروری و اساسی کشور اختصاص یابد و دولت ارز مورد نیاز شرکت‌های داروسازی را تأمین کند.

  حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تعرفه‌های دارو، اظهار کرد: کاهش یا افزایش قیمت دارو متأثر از مؤلفه‌های مختلفی است که این عوامل شامل مواد اولیه، وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای تولید دارو و نیروی کار است و تمام این عوامل تحت تأثیر افزایش قیمت ارز قرار می‌گیرند.

  وی افزود: با توجه به طرح تحول سلامت و نقشی که بیمه‌ها دارند امیدواریم کمترین فشار روی مردم بیاید هرچند که تحولات بین‌المللی و خروج آمریکا از برجام نیز ممکن تأثیر کمی بر افزایش تعرفه‌های دارو داشته باشد.

  وی به نقش دولت در کاهش قیمت دارو اشاره کرد و گفت: وظیفه اصلی دولت در این خصوص تأمین ارز مورد نیاز برای شرکت‌های وارد کننده دارو و کارخانه‌های داروسازی است که مواد اولیه تولید دارو وارد می‌کنند.

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان باید لیست داروهای داخل و خارج را که خریدن این داروها اجتناب‌ناپذیر است تهیه کند و کمک‌ها بر روی نیازهای واقعی کشور متمرکز شود. این گونه نباشد که به هر دارو یا مواد اولیه یارانه تعلق بگیرد، یارانه فقط باید برای داروهای ضروری و اساسی کشور اختصاص یابد.

  وی ادامه داد: تعرفه‌های دارو در سال گذشته مطلوب بود. مردم به این دلیل که تحت پوشش بیمه‌ها هستند کمابیش از قیمت‌ها راضی هستند و هیچ شکایتی سال گذشته در خصوص قیمت دارو نداشتیم.

  وی خاطرنشان کرد: تمام داروها مشمول بیمه می‌شوند و برای مثال بیماران روانی و سرطانی تحت پوشش ویژه بیمه هستند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ترفندهای سلامتی برای طول عمر بیشتر شکست چاقی با اراده پولادین +عکس سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در ۲۰ اسفندماه راهکارهای طبیعی برای درمان واریس سامانه برخط پیشگیری از کمبود در تامین تجهیزات پزشکی راه‌اندازی می‌شود عیادت وزیر بهداشت از دختر نوجوان فداکار سرپل ذهابی تولید محلول ضدعفونی کننده کانال دندان در زمان عصب‌کشی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.