ریزگردها 25 کرمانی را راهی بیمارستان‌ کرد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲, ۱۳۹۷

 • ریزگرد

  مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان شمار افراد آسیب‌دیده ناشی از گرد و غبار در سطح استان تا ساعت ۱۶ امروز را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: افراد آسیب‌دیده از گرد و غبار در شهرستان‌های استان بیشتر دچار تنگی نفس و سوزش چشم شده بودند که به صورت سرپایی درمان شدند.

  دکتر سید «محمد صابری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امروز شاهد افزایش ریزگردها در برخی از نقاط استان بودیم که باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی از افراد که بیماری پیش زمینه‌ای بودند شد.

  وی تعداد افراد آسیب دیده ناشی از گرد و غبار در سطح استان تا ساعت ۱۶ امروز را ۲۵ نفر اعلام کرد و ادامه داد: افراد آسیب دیده از گرد و غبار در شهرستان‌های استان بیشتر دچار تنگی نفس و سوزش چشم شده بودند که به صورت سرپایی درمان شدند.

  مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه همه ناگزیر به استنشاق هوا هستیم، گفت: از این‌رو برای پیشگیری از بروز عوارض نامطلوب آلودگی‌ هوا نباید در معرض هوای آلوده قرار بگیریم و از ورزش کردن در این هوا جدا خودداری شود چون فعالیت ورزشی باعث افزایش ضربان قلب و دستگاه تنفسی و متعاقب آن افزایش ورود هوای آلوده به ریتین می‌شود.

  به گزارش ایسنا، ریزگرد پدیده‌ای است که از ترکیب ذرات ریز گرد و غبار با آلاینده‌های شهری به وجود می‌آید و این ترکیب برای بیماران تنفسی بسیار مضر است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  امکان تولید و تجاری‌سازی پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در کشور سردی پا نشانه چیست؟ قبل از خواب چی نخوریم؟ افزایش وزن ۶۰ درصد جمعیت ایران/ سرطان روده قابل درمان است سرطان را چگونه شناسایی کنیم؟ ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل‌های ویتامینی بر سلامت بدن توصیه های متخصص زنان به شما

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.