افزایش 60 درصدی سوءمصرف داروهای ADHA در آمریکا

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲, ۱۳۹۷

 • قرص

  سوء مصرف داروی اختلال کم توجهی – بیش فعالی در آمریکا افزایش ۶۰ درصدی پیدا کرده است.

   به گزارش ایسنا، نتایج یک مطالعه نشان داد تعداد کودکانی که از داروی اختلال کم توجهی – بیش فعالی بیش از حد مصرف می‌کنند با گذشت زمان در آمریکا افزایش پیدا کرده است.

   اختلال کم توجهی – بیش فعالی شناخته شده ترین اختلال رفتاری در کودکان است که اکثریت بیماران برای کنترل آن دارو مصرف می‌کنند. در آمریکا ۶٫۴ میلیون کودک به این اختلال مبتلا هستند که تقریبا ۶۹ درصد آنان با مصرف دارو تحت درمان قرار دارند.

   اکنون تحقیقات نشان می‌دهد موارد تشخیص این بیماری رو به افزایش است و به همین دلیل تعداد افرادی که در معرض داروهای مربوط به آن قرار می‌گیرند بیشتر شده است. قرار گرفتن درمعرض این داروها می‌تواند اتفاقی یا عمدی باشد و در مواردی کودکان به اشتباه اقدام به مصرف دارو می‌کنند.

  محققان آمریکایی مشاهده کردند در یک دوره ۱۵ ساله تقریبا ۱۵۶ هزار ۳۶۵ مورد از مصرف داروهای اختلال کم توجهی – بیش فعالی در افراد زیر ۲۰ سال گزارش شده است. همچنین ۸۱٫۹ درصد این موارد استفاده غیرعمدی بوده است.

   به گزارش نیچرورلد نیوز، همچنین سوء  مصرف این دارو بیشتر در میان بیماران مرد و کودکان زیر ۱۲ سال بوده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از صفحات منتسب به آیت‌الله هاشمی تا پرداخت وام به زنان مراجعه ۴۰۰۰ شهروند تهرانی به مراکز اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی از سوگند "آقای شهردار" تا پیشنهادی درباره نرخ کرایه تاکسی‌ها استفاده زیاد از هندزفری باعث کاهش شنوایی خواهد شد افزایش خطر سنگ کلیه با مصرف آنتی‌بیوتیک "الکل" چه بر سر "سلامت" می‌آورد؟ چرا قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا نمی‌شود؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.