نحوه فعالیت مراکز اهدای خون در ماه رمضان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷

 • اهدای خون

  مدیرکل انتقال خون استان تهران از افتتاح دو مرکز جدید اهدای خون در مناطق ۴و ۵ تهران خبر داد و گفت: این دو مرکز مجهز به تعداد قابل توجهی تخت و پرسنل است و از ساعت ۸ تا ۲۳ به ارائه خدمات می‌پردازند.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید مرتضی طباطبایی در خصوص مراکز فعال اهدای خون در تهران در ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه همچون ماه‌های گذشته نوبت‌دهی از طریق سامانه نوبت‌دهی اینترنتی اهدای خون انجام می‌شود و مرکز اهدای خون وصال از ساعت ۸ تا ۱۲ شب همه روزه پذیرای هموطنان است.

  وی با اشاره به حضور تیم جشن رمضان در ماه مبارک رمضان همچون سال‌های گذشته در مراکز انتقال خون، اظهارکرد: دیگر مراکز اهدای خون در استان تهران تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه مشغول فعالیت هستند.

  مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر میزان ذخیره خون در شرایط مطلوبی قرار دارد، گفت: در حال حاضر برای بیشتر از هفت روز ذخیره خون موجود داریم که این میزان بیشتر از حد استاندارد لازم خون است. این میزان خون، ذخیره شده تا چنانچه در ماه رمضان دچار کاهش در اهدای خون شدیم بتوانیم پاسخگوی نیازمان باشیم.

  بنابر اعلام وبدا،‌طباطبایی در مورد پلاکت خون نیز تصریح کرد: از آنجا که همیشه نیازمند مراجعه اهداکنندگان به مراکز انتقال خون هستیم، باید روزانه حداقل ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ مراجعه کننده پلاکت در تهران داشته باشیم تا بتوانیم پلاکت مورد نیاز را تامین کنیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تصمیم‌های واتیکانی و فرصتی که در پرونده "کیارستمی" از دست رفت چرایی افزایش بیماری‌های گوارشی در فصل تابستان گزارشی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان در مجموعه باغ پرندگان  نداشته‌ایم غذاهای خوشمزه برای لاغری چگونه بر اضطراب خود غلب کنیم؟ درخواست "هاشمی" از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصلاح وضعیت تغذیه زنان روستایی و عشایر، در دستور کار دو وزارتخانه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.