ارتباط وضعیت اجتماعی و اقتصادی با ابتلا به زوال عقل

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷

 • از آلزایمر چه می‌دانید؟

  محققان دریافتند که وضعیت اقتصادی اجتماعی پایین‌تر با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل مرتبط است.

  به گزارش ایسنا به نقل از ارث، زوال عقل یا دمانس، یک بیماری عصبی پیشرونده است که اثرات مخربی بر فرد در سنین بالا خواهد گذاشت. مهمترین نوع دمانس، آلزایمر است که فرد با مشکلات کاهش حافظه و فراموشی مواجه خواهد شد.

  محققان دانشگاه کالج لندن اظهار کردند: احتمال ابتلا به زوال عقل در افراد سالخورده در انگلستان با کمترین منابع مالی افزایش یافته است.

  این تحقیق اولین بررسی در نوع خود است که نشان می‌دهد عوامل اجتماعی و اقتصادی در زوال عقل موثر هستند.محققان این بررسی را در بین بیش از ۶۰۰۰  بزرگسال انجام دادند.

  نتایج نشان داد که عوامل اجتماعی- اقتصادی در شیوع زوال عقل موثر هستند و افراد با منابع مالی کمتر در معرض خطر بیشتری هستند.

  محققان افزودند: فرصت‌های اجتماعی و فرهنگی بیشتر، به افراد اجازه می‌دهد تا به طور فعال با جهان درگیر باشند. نتایج این بررسی به تقویت شیوه‌های جلوگیری از ابتلا به زوال عقل کمک می‌کند.

  یافته‌های این بررسی در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده است.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  دلیل ریزش مو زیر دوش خود را با دیگران مقایسه نکنید!+ ۶ راه تصویب استفاده از منابع فاینانس در برنامه ششم توسعه استرس ناباروی و راههای کنترل آن نقش تفکرات مثبت در افزایش شیر مادران راه های رفع خستگی ذهن و مغز چگونه ۱۲۰ سال عمر کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.