مشاغل پرتحرک خطر مرگ را افزایش می‌دهند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷

 • شغل ساخت و ساز مهندس کارگر ساختمان سازی

  فعالیت‌های جسمی سنگین در محل کار ممکن است خطر مرگ را افزایش دهد.

  به گزارش ایسنا، ورزش کردن برای سلامت خوب است اما تمامی انواع فعالیت‌های جسمی مفید نیستند. در حقیقت، بررسی‌ها نشان میدهد سطح بالایی از فعالیت‌های فیزیکی مرتبط با کار می تواند سلامت را به خطر اندازد.

  در سال‌های اخیر در مطالعات بسیاری نشان داده شده چگونه ورزش کردن فوائد متعددی را برای سلامتی به همراه دارد که می‌توان به حفظ عملکرد مغز، پیشگیری از افسردگی و بهبود وضعیت کلی سلامت اشاره کرد.

  سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه اعلام کرده‌است: کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۷ ساله باید روزانه حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت جسمی متوسط تا سنگین داشته باشند. همچنین افراد ۱۸ تا ۶۴ ساله باید هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش‌های هوازی انجام دهند.

  در بیشتر دستورالعمل‌ها فعالیت‌های جسمی تفریحی و شغلی را متمایز نکرده‌اند. هرچند، برخی افراد معتقدند نوع ورزش می‌تواند در مفید بودن آن یا به خطر انداختن سلامتی تفاوت ایجاد کند.

  گروهی از محققان هلندی به بررسی شواهد موجود پرداخته و دریافتند فعالیت‌های جسمی کاری خطر مرگ زود هنگام را افزایش می‌دهد.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، به گفته محققان مردانی مه در محل کار سطح بالایی از فعالیت جسمی را دارند در مقایسه با افرادی که نقش کم‌ تحرک‌تری دارند ۱۸ درصد بیشتر در معرض مرگ زود هنگام هستند.

  انتهای پیام‌

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تشخیص قارچهای سمی حتی برای قارچ شناسان امر دشواریست فاضلاب‌های سرگردان، امنیت آب را تهدید می‌کنند آسیب های عاطفی و راههای درمان آن در زندگی هلال‌احمر به بیش‌از ۶۸۸ هزار زائر در عراق خدمات ارائه کرد/ خدمت‌رسانی تا پایان صفر ادامه دارد چگونه درد شکست عشقی را تحمل کنیم؟ خواب و تقویت حافظه تاثیر شاد بودن در زندگی بر روی سلامت روان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.