انتشار فهرستی از آزمایش‌های ضروری تشخیصی

انتشار فهرستی از آزمایش‌های ضروری تشخیصی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

 • تست آزمایش خون دیابت فارن

  سازمان جهانی بهداشت (WHO) فهرستی از آزمایش‌های ضروری تشخیصی برای بهبود روند تشخیص بیماری‌ها و درمان منتشر کرد.

  به گزارش ایسنا، امروزه، بسیاری از افراد به دلیل عدم دسترسی به خدمات تشخیصی بیماری‌ها تحت آزمایش‌های لازم قرار نمی‌گیرند. همچنین بسیاری از بیماری‌ها به اشتباه تشخیص داده می‌شود. در نتیجه، بسیاری از بیماران خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت نکرده یا ممکن است بیماری‌شان به اشتباه تشخیص داده شود.

  به طور مثال، تقریبا در سراسر جهان دیابت نوع دو در ۴۶ درصد افراد بزرگسال تشخیص داده نمی‌شود که سلامت آنان را به خطر انداخته و هزینه بالایی را به آنان تحمیل می‌کند. همچنین تشخیص دیر هنگام بیماری‌های عفونی از قبیل HIV و سل خطر گسترش این بیماری‌ها و درمان سخت‌تر آن‌ها را افزایش می‌دهد.

  سازمان جهانی بهداشت برای رفع این شکاف، فهرستی از آزمایشات تشخیصی ضروری را منتشر کرده‌ است. این آزمایش‌ها برای تشخیص متداول‌ترین بیماری‌ها مورد نیاز است.

  “تدورس آدهانوم قبریسوس” دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: تشخیص دقیق اولین گام جهت دریافت درمان صحیح و موثر است. نباید هیچ انسانی به دلیل نبود خدمات تشخیصی یا عدم در دسترس بودن آزمایشات دقیق فوت کند.

  به گزارش سایت اطلاع‌رسانی سازمان جهانی بهداشت، این فهرست بر آزمایش‌های “برون‌تنی” (درون کشتگاهی) تمرکز دارد که شامل تست نمونه‌هایی همچون خون و ادرار است. این لیست شامل ۱۱۳ آزمایش است. ۵۸ تست برای تشخیص انواع گسترده‌ای از بیماری‌های رایج انجام می‌شود و ۵۵ تست دیگر برای تشخیص و نظارت بر بیماری‌های مهم همچون HIV، سل، مالاریا و هپاتیت B و C طراحی شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بازی های کامپیوتری، تبلت و تماشای تلویزیون از علل چاقی کودکان امروز قانون منع تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان به سلامت در پیچ و خم اجرا ویدئو / سودجویی، حتی از زباله ۱۲ کیلو کاهش وزن در یک هفته تضمینی! چرا زیاد فکر میکنیم؟ (چگونه مشکل را حل کنیم) علت ابتلا به انواع سرطان پرخاصیت ترین غذاها

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.