رایزنی افغانستان با وزارت بهداشت برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

 • نصیراحمد نور

  سفیر افغانستان در ایران گفت: تا زمانی که که تکفیری‌ها سرکوب نشوند هیچ جای دنیا برای ما وطن نیست.

  به گزارش ایسنا، نصیراحمد نور امروز چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت) در چهارمین همایش نخبگان پناهنده، نخبه پروری و رسالت آن در توسعه افغاستان که در کرج برگزار شد، افزود: تنها راه مقابله با تکفیری‌ها ساز و کار امنیتی و نظامی نیست بلکه نخبه پروری و توسعه مرزهای علم و دانش در تحقق این هدف نقش بسزایی دارد.

  سفیر افغانستان در ایران ادامه داد: در شرایط فعلی لازم است نخبگان وارد میدان شوند و با فعالیت‌های خود باعث رشد و شکوفایی علم و دانش شوند.

  وی در ادامه با اشاره به حمایت‌های ایران از مهاجران افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران همراه و همدل ملت افغانستان بوده و طی دهه‌های گذشته دست از حمایت‌های خود برنداشته است.

  وی با تاکید بر نقش جوانان در رشد و توسعه همه جانبه افغانستان توضیح داد: امروز افغانستان بیش از همیشه به نسل جوان و تحصیلکرده خود برای بازسازی نیاز دارد و تا زمانی که دست به دست هم ندهیم بر مشکلات فائق نمی‌شویم.

  احمدنور خطاب به مهاجران افغانستانی گفت: برای ساختن افغانستان باید بسیج شویم و این کلید عزتمندی مردم این کشور است.

  سفیر افغانستان در تهران افزود: با توجه به اینکه هزینه تحصیلات تکمیلی بخصوص در رشته‌های پزشکی بالا است در این زمینه هماهنگی‌هایی با وزارت بهداشت ایران برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کشور افغانستان شده است لیکن تنها نگرانی ازآن است که پس از تامین امکانات لازم دراین زمینه تحصیلکرده‌ها راه کشور سوم را در پیش گیرند.

  وی ادامه داد: نخبگان فرهنگی اگر بسیج نشوند نمی‌توان بازسازی در افغانستان را به نتیجه رساند و تا زمانی که تکفیری‌ها سرکوب نشوند هیچ جای دنیا برای ما وطن نیست.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آرامبخشی که اعتیادآور نیست ارایه خدمات تخصصی به زنان در ۲۸ بیمارستان در سطح کشور توزیع اعتبار ۲۴۰۰ میلیاردی در حوزه دارو، بزودی ترمیم دندان کودکان با "سلول‌های بنیادی" طرز خوردن آووکادو از «جزئیات حذف کنکور هنرستانی‌ها» تا «پس از آن روز آخرالزمانی» سهم بالای تلگرام و اینستاگرام از جرایم فضای مجازی/تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک برای خبرنگاران

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.