پارکینسون؛ فاقد درمان قطعی اما قابل کنترل

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

 • پارکینسون

  یک متخصص مغز و اعصاب گفت: پارکینسون یک بیماری قابل کنترل است اما، متاسفانه درمان قطعی ندارد.

  دکتر زهرا شمس‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره بیماری پارکینسون گفت: بیماری پارکینسون یک بیماری نورودژنراتیو است که در آن قسمت‌هایی از مغز تخریب می‌شود.

  وی با بیان اینکه درصد کمی از این بیماری زمینه ارثی دارد، افزود: در بیماری پارکینسون ترشح ماده‌ای به نام لوودوپا در مغز کاهش می‌یابد و بهتر است هر چه زودتر درمان برای بیماران آغاز شود.

  وی تصریح کرد: کندی، سفتی و خشکی در حرکات، کاهش در حرکات ارادی، از بین رفتن رفلکس‌های تعادلی بدن و کاهش پلک زدن از علایم و نشانه‌های بیماری پارکینسون است.

  این متخصص مغز و اعصاب، لرزش در وضعیت استراحت را شایع‌ترین علامت پارکینسون اعلام و اظهار کرد: افزایش ترشحات سبورئیک، اختلال در سیکل خواب و بیداری، افزایش ترشح بزاق و ایجاد یکسری توهمات در مراحل پایانی بیماری از دیگر علایم این بیماری به شمار می‌رود.

  وی با بیان این که جنسیت در این بیماری تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: اگر زمینه ارثی در این بیماری دخیل باشد، فرد در سنین پایینتر ممکن است به آن دچار شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۴ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال/اعلام یک مورد فوتی ۴ راه آرام کردن آدم های مضطرب آغاز ساخت بیمارستان ۱۵۰تختخوابی در "رزن" استان همدان بهترین درمان خانگی سرماخوردگی تغذیه برای افزایش قدرت عضلات تعداد مرگ و میرهای ناشی از آلودگی‌ هوا ۴ برابر قربانیان ایدر است قیمت تجهیزات و کالاهای پزشکی افزایش پیدا نکرده است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.