پارکینسون؛ فاقد درمان قطعی اما قابل کنترل

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

 • پارکینسون

  یک متخصص مغز و اعصاب گفت: پارکینسون یک بیماری قابل کنترل است اما، متاسفانه درمان قطعی ندارد.

  دکتر زهرا شمس‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره بیماری پارکینسون گفت: بیماری پارکینسون یک بیماری نورودژنراتیو است که در آن قسمت‌هایی از مغز تخریب می‌شود.

  وی با بیان اینکه درصد کمی از این بیماری زمینه ارثی دارد، افزود: در بیماری پارکینسون ترشح ماده‌ای به نام لوودوپا در مغز کاهش می‌یابد و بهتر است هر چه زودتر درمان برای بیماران آغاز شود.

  وی تصریح کرد: کندی، سفتی و خشکی در حرکات، کاهش در حرکات ارادی، از بین رفتن رفلکس‌های تعادلی بدن و کاهش پلک زدن از علایم و نشانه‌های بیماری پارکینسون است.

  این متخصص مغز و اعصاب، لرزش در وضعیت استراحت را شایع‌ترین علامت پارکینسون اعلام و اظهار کرد: افزایش ترشحات سبورئیک، اختلال در سیکل خواب و بیداری، افزایش ترشح بزاق و ایجاد یکسری توهمات در مراحل پایانی بیماری از دیگر علایم این بیماری به شمار می‌رود.

  وی با بیان این که جنسیت در این بیماری تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: اگر زمینه ارثی در این بیماری دخیل باشد، فرد در سنین پایینتر ممکن است به آن دچار شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۱۲ اشتباه رایج زنان درباره سلامت خرابی پمپ شبکه آبرسانی، علت مسمومیت ۱۷۰ نفر با آب آلوده در رامهرمز چرا عفونت‌های ویروسی را بیشتر در فصول سرما تجربه می‌کنیم؟ خود را با دیگران مقایسه نکنید!+ ۶ راه چرا باید ویتامین D مصرف کنیم؟ خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات سیر ام اس چیست؟ در مورد M.S

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.