بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت

بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
 • سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات حوزه واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و واکسن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که این صنف با مشکل پرداخت بدهی‌هایشان روبه‌رو هستند که آسیب جدی به آنها وارد کرده است. قرار شد این موضوع در جلسات بعدی این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

  احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور حریرچی قائم‌مقام وزارت بهداشت و درمان، رئیس سازمان غذا و دارو و جمعی از فعالان حوزه تولید و واردکنندگان داروها و تجهیزات پزشکی و واکسن تشکیل شد.

  وی افزود: براساس مطالب مطرح‌شده این افراد در طول یکی دو سال گذشته از وزارت بهداشت طلب داشتند که این بدهی‌ها پرداخت نشده است لذا آنها مجبور شده‌اند که از بانک‌ها وام‌هایی با سود بالا بگیرند. این امر باعث ورود مشکلات و آسیب جدی برای صنف تجهیزات پزشکی و واکسن شده است.

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: در پاسخ به این مشکلات وزارت بهداشت نیز موضوع نقدینگی و نبود بودجه کافی با توجه به هزینه‌های طرح تحول را مطرح کرد. علاوه بر این مشکلات مدیریتی و اجرای قوانین نیز وجود دارد. در نهایت بر این موضوع تاکید شد که باید وزارت بهداشت با این گروه‌ها جلسات جدی‌تری داشته باشد تا مشکلات این صنف برطرف شود.

  همتی در پایان گفت که این جلسات باید ادامه داشته باشد چون این جلسات تنها به بیان طرح مساله، موانع و دیدگاه‌ها گذشت. باید برای حل مشکلات این صنف جلسات دیگری برگزار شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  رابطه رژیم غذایی و روحیه افراد چیست؟ خواص و مضرات آلبالو چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟ خطر بازگشت بیماری گواتر به کشور با مصرف "نمک‌ دریا" تاثیر زمان غذا خوردن در تغییرات وزن برنامه ریزی سلامت برای سال جدید مشکلات زندگی یک قربانی تجاوز جنسی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.