سگ‌های خانگی عامل عفونت‌های اداری در انسان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷

 • سگ‌های خانگی

  تازه ترین تحقیقات دانشمندان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک نشان می دهد ،سگ های خانگی عامل اصلی و منبع عفونت اداری در انسان هستند.

  به گزارش ایسنا از بلنووستی، در این تحقیقات که نتایج آن پس از سالهای متمادی مطالعه بیماران توسط محققان دانمارکی منتشر شده ،نشان می دهد باکتری عفونی که در مدفوع حیوانات خانگی وجود دارد در بدن صاحبان آنان یافت می شود.

  به گفته دانشمندان این عفونت دقیقا از همان نوعی است که در بدن سگ خانگی وجود دارد که به فرد منتقل شده است اما تا کنون علت انتقال باکتری از سگ ها به عنوان میزبان به بدن صاحبان آنها و سپس تبدیل آن به بیمارهای عفونی در مثانه و دستگاه اداری انسان ناشناخته مانده است.
  از این رو پزشکان توصیه می کنند تا افراد در معرض لیس زدن توسط حیوانات خانگی قرار نگیرند .

  همچنین کسانی که با ضعف ایمنی بدن روبرو هستند، بسیار بیشتر از بقیه گروه ها شانس ابتلا به بیماری‌های عفونی حیوانی را دارند.

  توصیه دیگر محققان آن است که در صورت لمس حیوانات خانگی، بلافاصله دست‌ها با آب و صابون شسته شود تا امکان انتقال باکتری‌های مضر به بدن انسان به حداقل برسد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص زنجبیل با زردچوبه + طرز تهیه چای زنجبیلی تصمیم‌های واتیکانی و فرصتی که در پرونده "کیارستمی" از دست رفت اعزام نمایندگانی از وزارت بهداشت برای بررسی نیازهای بهداشتی و درمانی "دشت آزادگان" اینفوگرافی / چند اشتباه رایج در تغذیه پیش‌بینی شمار قربانیان سرطان در سال ۲۰۱۸ ۶۰ بیمار دیالیزی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ ادامه روند ارایه خدمات به این بیماران آمریکا ممنوعیت تولید ویروس‌های مرگبار را برمی‌دارد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.