اضطراب خطر زوال عقلی را افزایش می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷

 • زوال عقلی در ژاپن

  بررسی گروهی از محققان انگلیسی نشان می‌دهد اضطراب در دوران میانسالی می‌تواند منجر به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی شود.

  به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که اضطراب خفیف و شدید در دوران میانسالی می‌تواند باعث شود فرد در سال‌های بعدی زندگی به زوال عقلی مبتلا شود.

  محققان انگلیسی اظهار کردند: در بسیاری از مطالعات ارتباط بین مشکلات سلامت روان و زوال عقلی مورد تاکید قرار گرفته‌ است. به عنوان مثال  در یک بررسی آمده‌ است افسردگی خطر ابتلا به آلزایمر را تقریبا دو برابر افزایش می‌دهد.

  اضطراب اغلب با افسردگی همراه است و علائم افسردگی پیش از تشخیص زوال عقلی در بیماران مبتلا به آن مشاهده می‌شود.

  هرچند به گفته محققان تاکنون این موضوع که افسردگی و اضطراب اولین علائمی هستند که پیش از پیشرفت کامل زوال عقلی ظاهر می‌شوند یا آیا افسردگی و اضطراب فاکتورهای خطرزای مستقل هستند، به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته‌ است.

  محققان انگلیسی برای روشن شدن این موضوع به بررسی ۳۵۰۰ تحقیق پرداختند که در آن‌ها ارتباط بین افسردگی و اضطراب در دوران میانسالی با خطر ابتلا به زوال عقلی مورد مطالعه قرار گرفته بود.

  به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان در بررسی‌ روی جزئیات این تحقیقات دریافتند بین اضطراب در دوران میانسالی و ابتلا به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی ارتباط وجود دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راهکار دیجیتالیِ مقامات بهداشتی انگلیس برای درمان بی‌خوابی از"دستگیری دلال با ۲۰۰ سکه بهار آزادی در بازار تهران" تا"صحنه‌سازی بریده‌شدن گوش کودک کار" ارتباط شرکت در مراسم مذهبی با طول عمر آماده سازی مغز برای عادت های جدید جزییات بیمه‌ درمان اتباع مجاز در استان تهران/ اعلام سرانه بیمه درمان اعتیاد نقش ویروس "هرپس" در بیماری آلزایمر پیش‌بینی بیماری قلبی با اسکن چشم

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.