ویتامینی که کمک به یادآوری خواب می‌کند

ویتامینی که کمک به یادآوری خواب می‌کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷

 • خواب

  بر اساس تحقیقاتی که اخیرا در استرالیا انجام شده است با خوردن برخی ویتامین‌ها انسان قادر است جزئیات خواب خود را به یاد آورد.

  به گزارش ایسنا، دکتر «دِن هولم آسپی» از دانشگاه آدلاید و همکاران در استرالیا طی آزمایش‌های انجام داده متوجه شدند که مصرف قرص ویتامین B6 قبل از خواب باعث می‌شود تا فرد پس از بیدار شدن جزئیات خوابی که دیده است را به یاد بیاورد.

  این تحقیقات روی ۱۰۰ نفر با متوسط سن ۲۷.۵ سال و به مدت ۵ روز انجام شد. افراد را به سه دسته تقسیم کرده و به دسته اول قرص B6 قبل از خواب (۲۴۰ میلی‌گرم) و به دسته دوم ویتامین ب کمپلکس شامل B6 و سایر ویتامین‌های B و به دسته سوم نیز دارونما دادند، بدون اینکه آن‌ها بفهمند به کدام‌ یک چه دارویی داده‌اند.

  به گزارش اسپوتنیک، به نقل از مجله‌ Perceptual and Motor Skills در نهایت مطالعه روی این سه گروه نشان داد که مصرف‌کنندگان قرص B6 جزییات بیشتری از خواب‌های خود را به یاد آوردند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  حرکات اصلاحی درمان کمر درد + تصویر پیشگیری از سکته مغزی سهم بالای تلگرام و اینستاگرام از جرایم فضای مجازی/تخفیف ۹۰ درصدی طرح ترافیک برای خبرنگاران بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت خواص و مضرات خوردن انار با افسردگی همسرم چه کنم؟ خواص ماهی سالمون برای سلامتی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.