اعزام نمایندگانی از وزارت بهداشت برای بررسی نیازهای بهداشتی و درمانی "دشت آزادگان"

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷

 • وزیربهداشت

  وزیربهداشت از اعزام نمایندگانی از این وزارتخانه در هفته آینده برای بررسی نیازهای بهداشتی و درمانی دشت آزادگان در استان خوزستان خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم بهره‌برداری از بیمارستان شهدای صنعت نفت دشت آزادگان، اظهار کرد: هفته آینده هیاتی از وزارت بهداشت به منظور بررسی نیازهای بهداشتی و درمانی دشت آزادگان، اعزام می‌شوند. در حال حاضر بخش عمده‌ای از جوانان این شهرستان بیکار  و برای اعضای خانواده خود به دنبال شغل هستند.

  وی ادامه داد: مردم تصور می‌کنند هر وزیری اختیارات بی‌حد و حصری دارد، اما استخدام در حیطه اختیارات سازمان امور استخدامی است و باید معاون رییس جمهور دستور آن را صادر کند.  بودجه مورد نیاز آن نیز  بعد از تصویب مجلس،  باید توسط سازمان برنامه و بودجه تامین شود. کار اصلی ما در وزارت بهداشت تربیت پزشک، پرستار، نیروی آزمایشگاه، ماما و کادر بهداشتی و درمانی، توسعه زیرساخت‌ها و گسترش تعداد مراکز بهداشتی و درمانی، تامین تجهیزات پزشکی و تامین نیروی متخصص برای مناطق مختلف کشور است.  

  هاشمی در ادامه بیان کرد: نامه‌های مردم را در زمینه مشکلات معیشتی و بیکاری گرفتم و حتما از طریق نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس، پیگیری خواهیم کرد. صرف داشتن بیمارستان و فضای فیزیکی کافی نیست، بلکه تامین نیروی متخصص و احترام به مردم نیز مهم است.

  وزیربهداشت همچنین اضافه کرد: من روز چهارم جنگ تحمیلی و هشت ماه از سال ۶۰ را در سوسنگرد بودم و سقوط اول و دوم آن را از نزدیک دیدم.  خوشحالم که سوسنگرد پس از تخریب منازل و مغازه‌ها، با سرعت خوبی بازسازی شد. در عین حال تصور نکنید که یک وزیر، همه کاره است و می‌تواند همه مشکلات را حل کند، بسیاری از این مسائل در استان و با مدیریت استاندار توانا و سختکوش خوزستان، حل می‌شود.  استان خوزستان در بسیاری از موارد از جمله نفت و برق، ایران را تغذیه می‌کند و امیدواریم که بخشی از این بودجه‌ها در مسیر اشتغال و کمک به مردم هزینه شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سبک‌ترین ویلچر جهان که از "گرافن" ساخته شده است+تصاویر ضرورت تلاش مضاعف دانشگاه‌های علوم پزشکی در شرایط کنونی کشور رقابت‌ ایده‌های توانبخشی معلولین در مسابقات "واسط‌ مغز و رایانه" ابلاغ آیین‌نامه جدید عطاری‌ها؛ بزودی/ عطارها، تخصصی می‌شوند حال زائران ایرانی خوب است/ ۲ زائر تا کنون فوت کرده‌اند ماجرای پیرمرد و آمبولانس پیاده مضرات و طبع گلاب

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.