زنان میانسال کمتر استرس دارند

زنان میانسال کمتر استرس دارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷

 • استرس

  نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افزایش سن به زنان کمک می‌کند تا کمتر احساس استرس داشته باشند.

  به گزارش ایسنا، کارشناسان آمریکایی می‌گویند: زمانیکه زنان وارد دوران میانسالی می‌شوند کمتر استرس دارند و در این دوران از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند.

  مطالعه انجام شده در دانشگاه میشیگان نشان داد: استرس ادراک شده – مقیاس اعتماد به نفس، کنترل و توانایی برای مواجهه با عوامل استرس‌زای زندگی – برای بسیاری از زنان در یک دوره ۱۵ ساله کاهش می‌یابد.

  این نتایج بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از ۳۰۰۰ زن ۴۲ تا ۵۳ ساله بدست آمده است.

  در این بررسی همچنین آمده است که وضعیت یائسگی عامل تاثیرگذار در این زمینه نیست و این ادعا در واقع ایده ارتباط یائسگی با استرس بیشتر و افسردگی را به چالش می‌کشد.

  زنانی که سطح تحصیلات پائین‌تر و وضعیت مالی سخت‌تری دارند در مقایسه با دیگر همسالان خود احساس استرس بیشتری دارند اما این تفاوت با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، یکی از کارشناسان این مطالعه گفت: نتایج بدست آمده نشان می‌دهد حتی زنانی که سطح تحصیلات پایین‌تر یا مشکل مالی دارند در دوره میانسالی کمتر دچار استرس ادراک شده می‌شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  افسردگی دوران بلوغ در دختران دو برابر پسران است از"نرخ بیکاری ۱۱.۵ درصدی تهران" تا "افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک" ۱۲ راه مقابله با بیماری درد و کوفتگی بدن کم عارضه‌ترین مُسکِن کدام است؟ /دردهایی به نام "هشدار" خواص گلاب برای جوش صورت ، پوست و فشار خون جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟ حوزه سلامت از اولویت‌های پژوهشی دانشگاه شریف است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.