زنان میانسال کمتر استرس دارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷

 • استرس

  نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افزایش سن به زنان کمک می‌کند تا کمتر احساس استرس داشته باشند.

  به گزارش ایسنا، کارشناسان آمریکایی می‌گویند: زمانیکه زنان وارد دوران میانسالی می‌شوند کمتر استرس دارند و در این دوران از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند.

  مطالعه انجام شده در دانشگاه میشیگان نشان داد: استرس ادراک شده – مقیاس اعتماد به نفس، کنترل و توانایی برای مواجهه با عوامل استرس‌زای زندگی – برای بسیاری از زنان در یک دوره ۱۵ ساله کاهش می‌یابد.

  این نتایج بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از ۳۰۰۰ زن ۴۲ تا ۵۳ ساله بدست آمده است.

  در این بررسی همچنین آمده است که وضعیت یائسگی عامل تاثیرگذار در این زمینه نیست و این ادعا در واقع ایده ارتباط یائسگی با استرس بیشتر و افسردگی را به چالش می‌کشد.

  زنانی که سطح تحصیلات پائین‌تر و وضعیت مالی سخت‌تری دارند در مقایسه با دیگر همسالان خود احساس استرس بیشتری دارند اما این تفاوت با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، یکی از کارشناسان این مطالعه گفت: نتایج بدست آمده نشان می‌دهد حتی زنانی که سطح تحصیلات پایین‌تر یا مشکل مالی دارند در دوره میانسالی کمتر دچار استرس ادراک شده می‌شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  استفاده زیاد از هندزفری باعث کاهش شنوایی خواهد شد سرم ضد مار و عقرب به میزان کافی در تمام مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده موجود است سرنخ‌هایی از سلامت بدن در دست‌های شما! عرق شاتره : خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات شاتره مراکز فعال اهدای خون تهران در شب‌های قدر فواید چرت زدن روزانه برای مشاغل اجرای ۱۲ گام پزشک خانواده تا ۱۴۰۲

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.