بیمه ها، خدمات سلامت روان را پوشش دهند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷

 • استانها/ بهداشت روان

  معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، با انتقاد از پوشش بیمه ای خدمات روانپزشکی، اظهار کرد: انتظار می رود، سازمان های بیمه گر از خدمات سلامت روان حمایت بیشتری کنند.

  به گزارش ایسنا،  علی اسدی در این باره  افزود: انتظار می رود پوشش بیمه ها از خدمات روانپزشکی نه تنها در بخش دولتی، بلکه در بخش خصوصی هم صورت گیرد، تا هم خدمات سرپایی و هم خدمات بستری در تمام مراکز مورد حمایت قرار گیرد، همچنین بیمه های تکمیلی نیز باید در مقوله پوشش خدمات سلامت روان ورود پیدا کنند.

  معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت بر ارتقای سطح سواد سلامت روان مردم تاکید کرد و گفت : این موضوع به نوبه خود می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات باشد.

  وی ادامه داد: اگر آگاهی مردم درخصوص بیماری ها و اختلالات روانپزشکی افزایش پیدا کند، دو فایده درپی خواهد داشت، یکی اینکه مردم نسبت به مشکل خود آگاهی پیدا می کنند و برای برطرف کردن آن به درمانگر مراجعه می کنند، که همین موضوع می تواند در کیفیت زندگی فرد تاثیر مثبت گذاشته و به تبع آن کارکرد مردم در جامعه را بهبود ببخشد، و از طرفی تشخیص زودتر، مداخله درمانی زودرس را در پی دارد و از عوارض بیماری جلوگیری می ‌کند.

  اسدی، انگ زدایی از بیماری ها و اختلالات روانپزشکی را دومین تاثیر افزایش سطح سواد سلامت روان مردم تلقی کرد و اظهارداشت: چنانچه درک صحیحی از بیماری ها و اختلالات روان در مردم ایجاد شود، با این دسته از بیماران بهتر برخورد می کنند و بیماری های روانپزشکی انگ و ناپسند تلقی نمی شود.

  براساس گزارش وبدا، وی به عملکرد رسانه های جمعی درخصوص فرهنگسازی در جهت سلامت روان اشاره کرد و گفت: رسانه های جمعی و تصویری کمتر به موضوعات سلامت روان میپردازند و از آنجا امروزه فضای مجازی با اقبال خوبی از سوی مردم روبرو است، بنابراین رسانه در این مقوله تاثیرگذار است

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  جزییات ذخایر دارویی ایران در "تحریم" سالانه‌ ۳۳۳ هزار ایرانی در حوادث رانندگی مصدوم می‌شوند وزیر بهداشت از مراکز درمانی شهرستان خاتم یزد بازدید کرد روزی ۷۰۰۰ تماس با اورژانس تهران گرفته می شود برگزاری رویداد نوآوری مکمل‌های غذایی و گیاهی چگونه مسواک بزنیم؟ نجات جان ۸ بیمار با اهدای اعضای یک "مرگ مغزی"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.