اجرای طرح تحول سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای دولت

اجرای طرح تحول سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای دولت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷

 • سیب سلامت

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم گفت: اجرای طرح تحول سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.

  به گزارش ایسنا، «فرامرز اسکندری» در جریان بازدید از بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته‌بندی زیتون در خاورمیانه در جمع کارکنان این شرکت، گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای طرح  تحول نظام سلامت بهداشت و درمان را برای همگان و در همه جا به صورت رایگان به ارمغان آورده است.

  وی با اشاره به این‌که اجرای طرح تحول نظام سلامت از موفق‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است، تصریح کرد: این طرح از دولت یازدهم آغاز شده و هم‌اکنون نیز با وجود همه مشکلات و کمبود منابع اعتباری خدمات بی‌نظیری در حوزه بهداشت و درمان به مردم ارائه می‌شود.

  اسکندری با اشاره به آثار مثبت این طرح و رضایت‌مندی کامل مردم جامعه از اجرای آن، افزود: در شرایطی که بسیاری از بیماران خاص به‌علت تحریم‌ها با مشکلات زیادی مواجه بودند، نابسامانی اقتصادی نیز موجب افزایش سرسام‌آور هزینه‌های دارویی و درمانی آنان بود، با اجرای طرح تحول نظام سلامت آرامشی بر وضعیت بیماران حاکم شد و دیگر خانواده آنان مجبور نبودند که هم درد بیماری را تحمل کنند و هم رنج نداری تامین هزینه دارویی آنان را به دوش بکشند .

  وی شعار هفته سلامت در سال ۹۷ را شعاری کلی و جامعه‌نگر برشمرد و تصریح کرد: پیش از این‌که شعار «پوشش همگانی سلامت برای همه و در همه جا» برای امسال ابلاغ شود، به نوعی دولت در سال ۹۴ با اجرای طرح تحول نظام سلامت، بهداشت و درمان را برای همگان و در همه جا به صورت رایگان به ارمغان آورده است.

  این مسئول شمار استفاده‌کنندگان از این طرح از طریق بیمه سلامت در کشور را ۱۱ میلیون نفر برشمرد و ادامه داد: در این طرح پرداختی بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های دولتی به زیر ۶ درصد کاهش پیدا کرده است و می‌توان اذعان کرد که حتی در دورترین نقاط کشور با استقرار خانه‌های بهداشت افراد روستاهای دور دست هم از این طرح بهره‌مند شده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  جزییات سفر وزیر بهداشت به "فارس" و طی مسافتی ۹۳۰ کیلومتری آمادگی هلال احمر برای تامین داروهای حیاتی در شرایط اضطراری درد عشق و وابستگی را چگونه تحمل کنیم؟ با خواص استثنایی “چای سبز” آشنا شوید خواص ویتامین C برای پوست و مو نیش پشه، ایدز را منتقل می‌کند؟ چگونه لکه های سفید بر روی دندان را درمان کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.