موسیقی کلاسیک و فشار خون

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

 • فشار خون

  متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه دولتی سائوپائولوی برزیل عنوان می‌کنند که افراد مبتلا به فشارخون بالا علاوه بر مصرف دارو باید به موسیقی کلاسیک گوش دهند.

  به گزارش ایسنا، آنها معتقدند که موسیقی موجب افزایش تاثیر سودمند دارو در کوتاه مدت بعد از مصرف آن می‌شود.

  ویتور اینگراسیا والنتی، سرپرست تیم متخصصان در این باره گفت: ما مشاهده کردیم این نوع موسیقی موجب بهبود سرعت ضربان قلب و افزایش تاثیر داروهای فشارخون بالا در مدت یک ساعت بعد از مصرف می‌شود.

  در این بررسی، بیماران برخی از روزها بعد از مصرف دارو به موسیقی گوش داده و در روزهای دیگر فقط دارویشان را مصرف کردند. نتایج نشان داد که تا یک ساعت پس از گوش دادن به موسیقی، ضربان قلب بیماران پایین‌تر بود و فشار خون آن‌ها نسبت به روزهایی که به موسیقی گوش نداده بودند در وضعیت بهتری قرار داشت.

  به گزارش اسپوتنیک، متخصصان در این مطالعه دریافتند موسیقی موجب تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک شده، فعالیت دستگاه گوارش را بهبود بخشیده و در نتیجه روند جذب داروی فشارخون بالا را تسریع می کند و از این رو تاثیرش بر ضربان قلب تشدید می‌شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به مناطق زلزله زده کرمانشاه کمک کرده است تاکنون طرح منسجمی برای "توریسم درمانی" نداشته‌ایم/ در تجهیزات و امکانات چیزی کم نداریم فوت برخی بیماران به دلیل کمبود سرنگ در بیمارستان‌های ونزوئلا! چربیِ اضافی عامل سرطان پستان در زنان مسن است «مراقبت‌های پرستاری در منزل» چه نفعی برای بیماران دارد؟ چرا هزینه درمان ام.اس بالا است؟ ارائه خدمات بیمه سلامت ایران به بیش از ۳ میلیون بیمه شده آموزش و پرورش

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.