آیت‌الله سبحانی: سلامت در درجه اول از خانواده آغاز می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷

 • آیت الله جعفر سبحانی

  یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: نام‌گذاری هفته‌ای به نام سلامت بسیار امر پسندیده‌ای است تا مردم بیشتر به عظمت نعمت سلامت توجه داده شوند و قدر آن را بدانند.

  به گزارش ایسنا، منطقه قم، آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی شامگاه یکشنبه(دوم اردیبهشت) در دیدار با ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید همزمان با هفته سلامت برگزار شد، گفت: ما انسان‌ها از دو نعمت مهم امنیت و سلامتی برخوردار هستیم و زمانی قدر این دو نعمت را می‌دانیم و به عظمت آن‌ها پی‌ می‌بریم که یکی از آن‌ها را از دست بدهیم.

  وی افزود: امنیت نعمت بزرگی است که خداوند به مردم کشور ما بخشیده است و در سایه این نعمت است که می‌توان از مواهب الهی استفاده کرد.

  این استاد سطوح عالی حوزه اظهار کرد: نام‌گذاری هفته‌ای به نام سلامت بسیار امر پسندیده‌ای است تا مردم بیشتر به عظمت نعمت سلامت توجه داده شوند و قدر آن را بدانند.

  وی مطرح کرد: سلامت در درجه اول از خانواده آغاز می‌شود و والدین باید نسبت به مسائل بهداشتی و سلامتی آشنایی کامل داشته، فرزندان خود را نیز آشنا کنند.

  آیت‌الله سبحانی با اشاره به این‌که باید این موضوع فرهنگ‌سازی شود و در مدارس و کتاب‌ها آموزش داده شود، گفت: رسانه‌ها نیز در تشریح این امر برای مردم نقش مهمی دارند و اگر این سه گروه دست به دست هم دهند، بیماری کمتر شده، بهداشت مردم بالاتر می‌رود.

  وی از این‌که دولت توجه خاصی به امر بهداشت و سلامت مردم دارد، ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدواریم  بیمارستان هزار تخت‌خوابی قم نیز به زودی افتتاح شود.

  این مرجع تقیلد شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت نان در قم انتقاد کرد و گفت: در بسیاری از نانوایی‌ها نان‌ سوخته به مردم تحویل داده می‌شود. باید به این امر رسیدگی شود و نان‌های سبوس‌دار و باکیفیت به مردم داده شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  اعتیاد به عشق چیست و چگونه درمان میشود؟ ۱۲ کودک نیازمند پیوند عضو در ICU آنتی بیوتیک ها و عوارض آن ۱۵ منبع پروتئین گیاهی ساخت بیمارستان‌ها باید توسط پیمانکاران حرفه ای صورت گیرد بررسی مهم ترین دلایل وجود خون در ادرار اخلاق محوری جدا از سیرت پرستاری نیست

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.