50 درصد مرگ و میرها در گلستان ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۳, ۱۳۹۷

 • بیماری قلبی

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به فوت ۸۸۹۲ گلستانی در سال ۹۶، گفت: علت ۵۰ درصد از این فوتی ها بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر «عبدالرضا فاضل» در نخستین جلسه مجمع سلامت استان در شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: نباید مشکلات را برای مردم بزرگ جلوه دهیم و باید امید و نشاط را در مردم زنده کنیم تا بتوانیم بر مشکلات چیره شویم.

  وی جایگاه ورزش، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش را در امر سلامت بسیار تأثیرگذار دانست و افزود: از تریبون‌های نمازهای جمعه در فرهنگسازی مردم در بحث سلامت استفاده شود.

  فاضل با اشاره به این‌که مجمع به معنای جمع بوده و همه ما باید در امر سلامت دخیل باشیم، تصریح کرد: متولیان سلامت تنها ۲۵ درصد سهم سلامت را بر عهده دارد و ۷۵ درصد باقی مانده با مشارکت سایر ارگان‌های دولتی، خیرین سلامت، سازمان‌های مردم نهاد و مردم تأمین می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به این‌که در گذشته تعداد ۴۳۰۰ تولد در سطح استان اتفاق افتاده است، اظهار کرد: همکاران ما با مراقبت مادران باردار در طول ۹ ماه، حدود ۴۳۰ هزار بار مراقبت در حوزه بهداشت انجام دادند.

  وی با اشاره به این‌که امروز ۲۷ درصد مراجعات به مراکز اورژانس درمان به‌علت مشاجره و درگیری اتفاق می‌افتد، نقش آموزش و پرورش و راهنمایی و رانندگی را برای کاهش این آمار بسیار تأثیرگذار عنوان کرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  روش "رفتار درمانی شناختی" عوارض جانبی دارد موادی که به پاکسازی کلیه‌ها کمک می‌کنند کنترل رشد تومورهای مغزی با تزریق ویروس گروه های مهم برای تزریق واکسن انفلوانزا از "پیشنهاد برابری «دیه» زن و مرد" تا "واکنش ناجا به تأثیر قاچاق بر گرانی گوشت" خواص "خار مریم" از سلامت کبد تا استحکام استخوان‌ها علائم جسمی و روحی افسردگی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.