"فلج مغزی" در کودکان چیست؟

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : فروردین ۲۹, ۱۳۹۷

 • مغز

  یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان گفت: فلج مغزی در برگیرنده مجموعه گسترده‌ای از نقص‌های حرکتی دوران کودکی است.

  دکتر ساسان ساکت در گفت‎وگو با ایسنا، اظهار کرد: فلج مغزی(CP) اصطلاحی است تشخیصی که برای توصیف گروهی از اختلالات پایدار حرکتی و وضعیت قرارگیری بدن کودک که منجر به محدودیت حرکتی می‌شوند به‎کار می‌رود.

  وی اضافه کرد: اختلالی که به عنوان بیماری فلج مغزی شناخته می‎شود در برگیرنده مجموعه گسترده‌ای از نقص‌های حرکتی دوران کودکی است.

  ساکت ادامه داد: شدت الگوی درگیری اختلالات حرکتی و سایر اختلالات همراه با این سندرم از جمله مشکلات تکلم، ناتوانی‌های ذهنی و تشنج طیف بسیار گسترده‌ای است.

  وی بیان کرد: در ٤٠ سال اخیر تغییرات و پیشرفت‌های زیادی را در زمینه مراقبت‌های پیش و حین بارداری شاهد بوده‌ایم با این حال شیوع کلی این بیماری همچنان مقداری ثابت باقی‎مانده است.

  این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان اظهار کرد: فرد مبتلا به فلج مغزی در تمام طول زندگی خود تحت تاثیر این بیماری قرار دارد و هدف آنها از مراجعه به پزشک و تحت درمان قرار گرفتن نه تنها بهبود عملکردهای جسمانی، بلکه افزایش کیفیت زندگی و توانایی تعامل اجتماعی است.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تاکید لاریجانی برای پرداخت بدهی‌ شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی غربالگری بیماری‌ها مانند واکسیناسیون اجباری شود تبعات مصرف مواد مخدر در زنان باردار مصرف الکل به هر مقداری مضر است خواص کرن بری چیست؟ افزایش اثربخشی قوانین در سایه پروتکل ریشه‌کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی استفاده از آنتی بیوتیک‌ها به عنوان محرک رشد در تغذیه دام و گیاهان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.