"فلج مغزی" در کودکان چیست؟

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : فروردین ۲۹, ۱۳۹۷

 • مغز

  یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان گفت: فلج مغزی در برگیرنده مجموعه گسترده‌ای از نقص‌های حرکتی دوران کودکی است.

  دکتر ساسان ساکت در گفت‎وگو با ایسنا، اظهار کرد: فلج مغزی(CP) اصطلاحی است تشخیصی که برای توصیف گروهی از اختلالات پایدار حرکتی و وضعیت قرارگیری بدن کودک که منجر به محدودیت حرکتی می‌شوند به‎کار می‌رود.

  وی اضافه کرد: اختلالی که به عنوان بیماری فلج مغزی شناخته می‎شود در برگیرنده مجموعه گسترده‌ای از نقص‌های حرکتی دوران کودکی است.

  ساکت ادامه داد: شدت الگوی درگیری اختلالات حرکتی و سایر اختلالات همراه با این سندرم از جمله مشکلات تکلم، ناتوانی‌های ذهنی و تشنج طیف بسیار گسترده‌ای است.

  وی بیان کرد: در ٤٠ سال اخیر تغییرات و پیشرفت‌های زیادی را در زمینه مراقبت‌های پیش و حین بارداری شاهد بوده‌ایم با این حال شیوع کلی این بیماری همچنان مقداری ثابت باقی‎مانده است.

  این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان اظهار کرد: فرد مبتلا به فلج مغزی در تمام طول زندگی خود تحت تاثیر این بیماری قرار دارد و هدف آنها از مراجعه به پزشک و تحت درمان قرار گرفتن نه تنها بهبود عملکردهای جسمانی، بلکه افزایش کیفیت زندگی و توانایی تعامل اجتماعی است.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  روانشناسی خواب + ۶ نوع شخصیت و نحوه خوابیدن آنها ارز یارانه‌ای دارو پابرجاست/ دارو همچنان در فهرست کالاهای استراتژیک چگونه اگزما را درمان کنیم؟ بیشتر عمر پزشکان در "طرح" ‌می‌گذرد ماجرای خروج ۱۶۰ قلم دارو از پوشش بیمه‌/ تدوین پروتکل ویژه داروهای گران‌ قیمت خدمت رسانی هلال احمر به بیش از ۳۷۰۰ نفر در نماز عید فطر همه چیز درباره منی و اسپرم

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.