توسعه و ارتقای سطح همکاری بین سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۳, ۱۳۹۶

 • ایران و کره

  رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و هیات همراه ، جهت توسعه و ارتقای سطح همکاری با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی دیدار کردند.

  به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران، مهندس طاهر موهبتی که همزمان با سفر وزیر بهداشت به کشور کره جنوبی رفته است، در دیدار با همتای خود از کره جنوبی ، ضمن تشریح کارکرد بیمه در نظام سلامت ، نقش بیمه در تعادل عرضه و تقاضا را کلیدی دانست و در ادامه  تجارب ایران در تحقق پوشش همگانی خدمات سلامت ( UHC ) و همچنین نقش بیمه سلامت در طرح تحول سلامت ایران را تبیین کرد . 
  بر پایه این گزارش، آقای کیم سونگ تایک ، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی، ضمن ابراز خرسندی از حضورهمتای ایرانی در کشورش و استقبال از تداوم تعاملات فی مابین، به تشریح ساختار  بیمه  ( NHIS ) و سازمان رسیدگی و ارزیابی خدمات سلامت ( HIRA ) در نظام بهداشت و رفاه کره جنوبی پرداخت.

  سونگ تایک با اشاره به اصلاحات اساسی در  تجمیع صندوق های متعدد بیمه ای و زیرساختهای الکترونیکی گفت: این دو موضوع باعث تحول بزرگ در جهت توسعه رفاه عمومی و کاهش هزینه‌های درمانی کشور کره جنوبی شده است .
  در روز اول سفر ، مهندس موهبتی و هیات اعزامی از وزارت بهداشت، از مرکز دیتاسنتر و گردش فرایندهای کاری در ساختمان اصلی هیرا در شهر وون جو  ( Won ju) بازدید بعمل آورده  و در دو کارگاه هم اندیشی با همکاران بیمه سلامت کره جنوبی شرکت کردند . همچنین در ادامه این بازدید سه روزه قرار است تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان  بیمه سلامت ایران و کره جنوبی منعقد گردد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  عابدی: مسئولین به خواسته‌های پرستاران رسیدگی کنند ویزیت رایگان ارزیابی وضعیت باروری زنان و مردان در مرکز ناباوری ابن‌سینا درمان های طبیعی عفونت ادراری تفاوت دیابت نوع یک و دو چیست؟ ۴ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال/اعلام یک مورد فوتی خانواده های نیازمند نگران کاشت حلزون گوش نباشند درمان زخم های گوارشی با عسل

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.