شرایط پایدار بهداشتی - درمانی در مناطق زلزله زده غرب کشور/بیماری واگیردار نداریم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۲, ۱۳۹۶

 • پیرحسین کولیوند رییس اورژانس

  سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه شرایط مناطق زلزله‌زده غرب کشور از نظر بهداشتی- درمانی پایدار است، گفت: تا کنون بیماری واگیرداری در این مناطق مشاهده نشده است و مراقبت‌ از بیماری‌ها به صورت فعال انجام می‌شود.

  دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا در حاشیه آغاز ساخت مراکز بهداشتی درمانی در مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: وزارت بهداشت تکلیف خود می‌داند تا زمانی که شرایط در مناطق زلزله زده به وضعیت مطلوب برسد، در مناطق آسیب‌دیده حضور داشته باشد و به این ترتیب تمام خدماتی که شایسته مردم عزیزمان است را ارائه دهیم.

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از نظر بهداشتی درمانی وضعیت در مناطق زلزله‌زده غرب کشور پایدار است،اظهارکرد: خوشبختانه تاکنون هیچ بیماری واگیرداری در مناطق زلزله‌زده مشاهده نشده است. این نشان دهنده آن است که وضعیت به‌خوبی کنترل و رصد می‌شود. نیروهای فوریت‌های پزشکی، بهداشتی – درمانی و مراقبت از بیماری‌ها فعالیت خوبی دارند و موارد تحت کنترل است.

  کولیوند ادامه داد: بیمارستان سپاه نیز فعال است و خدمات لازم دراین مرکز هم ارائه می‌شود البته بیمارستانی هم تدارک دیده شده است که اعمال جراحی و بستری را انجام و خدمات درمانی را به طور کامل ارائه می‌دهد.

  وی در پایان گفت: برای مصدومان حادثه زلزله غرب کشور نقاهت‌گاه‌هایی در نظر گرفته شده است و مصدومان توسط آمبولانس‌های وزارت بهداشت جابجا می‌شوند. جهت انجام اقدامات فیزیوتراپی و توانبخشی هم تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  رونمایی از پروژه ایرانوم بهترین مواد غذایی برای مبارزه با چربی شکم توزیع اعتبار ۲۴۰۰ میلیاردی در حوزه دارو، بزودی مشاوره یا دارو؛ کدام در ترک سیگار موثر است؟ کفش‌هایی برای کمک به راه رفتن بیماران پارکینسون مقاله در مورد فواید خنده تناقض میان وجود "پرستار بیکار" و "کمبود پرستار" برطرف شود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.